Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit ér egy pszichológia...

Mennyit ér egy pszichológia alapszak, merre és hogyan lehet továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Üdv, kicsit elbizonytalanodtam, informatikai szakközépbe járok, de a matekom nem túl jó, így kétséges továbbtanulni programozónak. A másik szakma, ami nagyon érdekel, a pszichológia, erről szeretnék megtudni néhány dolgot.

Mennyire lehet elhelyezkedni, hányan nem találnak munkát?

Mennyire nehéz a képzés, ha tovább szeretnék még tanulni alapszak után?


2011. máj. 28. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hallod, ugyanebben a helyzetben voltam. :) Infó tagozaton, rossz matekkal, pszichológia mániával.

A probléma ott kezdődik, hogy nagyon nehéz bekerülni. (Legalábbis a jó helyekre, támogatottként.) De ha a bekerülés megvolt, benn is kell maradni, ami már nem olyan nehéz. De sajnos ezzel a három éves képzéssel az ember nem ér túl sokat. A legtöbben hajléktalanszállókon kötnek ki, mert ha nincs protekciód valahol, akkor nem lesz jó munkád. Egy kezdőt nem engednek gyerekek közelébe, egy kezdő nyithat ugyan saját "irodát", de senki nem fog egy kezdőhöz menni. Nagyon jónak és strébernek kell lenni ahhoz, hogy a "a nagyok" tanítsanak.

Én nem kerültem be anno két éve, nem is bántam meg. Jogot tanulok, ezzel megélhetés szempontjából jobban járok. Utána meg ha lesz kedvem, még tanulhatok pszichológiát. :)

De sok sikert! :)

2011. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A jogon és az orvosin kívül szerinted mit kellene megnéznem magamnak, ha mindenképpen tovább szeretnék tanulni?
2011. máj. 28. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm most végez jogon, egy ügyvédi irodánál van gyakorlaton, nem kap fizetést, mert"örüljön, hogy lesz gyakorlata", ami min 2-3 évet jelent... Annyira a joggal se könnyű elhelyezkedni, de biztos van akinek több, van akinek kevesebb szerencséje van, meg az se mindegy gondolom, hogy az ország mely részén él az ember.


én mérnök leszek, talán ezzel a legesélyesebb, hogy gyorsan találok majd magamnak munkát, én is megyek nyáron gyakorlatra, ha ott jól teljesítek, akkor maradhatok ott a továbbiakban.

Ha nem is megy jól a matek, vannak olyan mérnök szakok, amik bár nem hangoznak jól, mert mindenki leszólja, aki nem ért hozzá, de mégis lehet vele majd munkát szerezni, nem is minimálbérrel!

2011. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előzőnek: valóban nem egyszerű joggal sem elhelyezkedni manapság, de nekem van protekcióm. Ezért jártam jól. :)


Szerintem is érdemes a mérnöki karokon elgondolkodnod. De ha ráguglizol a hiányszakmákra esetleg, akkor kaphatsz ötleteket. :)

2011. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, én pszichológiát tanulok.

Bekerülni, mint azt a ponthatárok is mutatják, nehéz - és csak magolással bennmaradni sem igazán lehet. Ész kell hozzá.

Az alapszakkal nem sok mindent tudsz kezdeni, ajánlott elvégezni hozzá az MA-t is, illetve egy szakképzést. Nem egy olyan szak, amit egy-két év alatt elvégzel és hopp, máris lesz munkád.

Bár ha elhivatott vagy, és mindenképpen gyógyítani/kutatni szeretnél, ez nem jelenthet akadályt. :)

2011. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!