Szerintetek műszaki menedzsernek vagy élelmiszermérnöknek éri meg jobban tanulni?
szerintem annyira egyiknek sem.
A műszaki menedzser csomó dologhoz ért, de semmihez sem igazán. és vezetőnek tanítják őket ami szép és jó, de egy cég sem keres 0km-es vezetőket. És mivel nem értenek érdemben semmihez (mindenben van, aki jobban ért hozzájuk) így alapvetően nehezen helyezkednek el úgy, hogy még jól is keressenek.
Az élelmiszermérnökről meg már hallottam, de a munkaerőpiacon nem egy hiánycikk. (pontosan nem tudom, miket tanítanak nekik)
Műszaki menedzser vagyok. Sajnos, valamilyen szinten igazat kell adnom az első hozzászólónak. Tényleg sok mindent megtaníttatnak velünk, de egyikben sem mélyedünk el igazán. Gyakran ugyanazt a vizsgasort, ugyanazzal a feltétellel írjuk meg, mint akik több óraszámban tanulják. Csak nekünk kevesebb kreditet ér a tárgy. De van, amikor nekünk külön vizsgasorunk van, ugye a képzésünknek köszönhetően, mert mi nem azt, és nem úgy tanultuk. Viszont több kreditet ér a tárgy.
A szak alapvetően jó. Egy multi embert képeznek, aki sok mindenhez ért... Elvileg =P. Gyakorlatilag nem. De! A szakosodás után fog igazán eldőlni, milyen irányban fogsz tovább mozdulni. Ha logisztika, akkor nyilván ahhoz fogsz jobban érteni. Ha mondjuk anyagtechnológia, akkor ott leszel jó, de sorolhatnám még.
Szakosodás után nem vagy lemaradva, mert ha tisztességesen megtanultad az alap anyagot, akkor ami újat tanulsz a szakosodás után, az nem okoz neked gondot. Ekkor merülsz jobban a dolgokban. Manapság igen keresett az olyan mérnök, akinek van megfelelő gazdasági rálátása is a dolgokra. Nem azt várják el tőle, hogy könyveljen. Arra vannak könyvelőik. Nem azt várják el, hogy új marketing programot dolgozzon ki. Arra ott vannak a marketingesek. Azt várják el, hogy ha műszakilag megváltoztatsz egy terméket, az milyen hatással lesz a beszerzésre, gyártásra, logisztikára, piacra bevetéskor pedig a fogyasztókra - gazdaságilag. Érteni kell a gazdaság működését. Át kell látni az egészet, az ok-okozati viszonyt.
Ugyan így keresett az olyan gazdasági ember, akinek van megfelelő műszaki képzettsége. Szar a piaci pozíciónk? Mér'? Mert egy fazék szart sem ér a termékünk. Legyen jobb! Legyen tartósabb! Növeljük meg a termelést! Lehet ezzel, és hasonló parancsokkal dobálózni. De nem biztos, hogy technikailag átlátja a dolgokat, aki ezeket kiadja. Egy műszaki beállítottságú gazdasági emberke viszont tudja, hogy mit lehet megvalósítani, mik a korlátok. És hogy mindez megéri-e, vagy sem. Szintén ok-okozati viszony.
Sokan előbb szereznek egy műszaki diplomát. Utána pedig egy gazdaságit. Majd a kettőt vegyítve próbálnak boldogulni. Vagy fordítva, előbb gazdaságit szereznek, utána műszakit, de most ez tök mindegy. Te, a műszaki menedzser képzéssel egyszerre kapod meg azt a tudást, amit ők két szerre. Nyilván, ők jobban fognak érteni több dologhoz nálad. De ha már egy olyan pozícióban fogsz dolgozni, ami megkívánja ezt a vegyes tudást, nem te fogsz könyvelni, nem te fogsz marketingezni. Te fogod a termelést adott esetben irányítani. Vagy a beszerzést, a logisztikát. Vagy éppen ötletelni fogsz, hogy miben lehetne jobb a termék. Gyakorlatilag, ha tökéletes lennél, és lenne elég időd, energiád, a vezetésben egyedül te dolgoznál. Mert mindet el tudsz látni. De nem vagy tökéletes műszaki menedzserként. Ezt írta az első hozzászóló is. Sajnos, ez van. De ettől függetlenül, a cégek keresik a gazdasági szemlélettel megáldott mérnököket, vagy éppen műszaki beállítottságú gazdászokat. Attól függ, honnan nézzük :D.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!