Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Arra szeretnék választ kapni,...

CatalinaSylvia kérdése:

Arra szeretnék választ kapni, hogy ha tolmács/fordító szeretnék lenni el kell-e végeznem anglisztika bsc, msc szakot?

Figyelt kérdés
Ha nem, hová kell jelentkeznem, milyen tárgyak kellenek hozzá, esetleg hány pont ill. , ha elvégzem bsc-vel utána létezik-e olyan, hogy tolmács msc? Egyszóval hogy működik ez az egész tortúra?
2011. máj. 17. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Történelem, az a nyelv amiből "tolmácsolsz"+magyar nyelv és irodalom, de mind az 5 tantárgy pontszáma számít!

Lehet h én is annak megyek..:) És a nyelvvel hogy állsz? Középfok? Felsőfok?

2011. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a tolmács/fordító szakról:


[link]


Szóval ez egy mesterképzés ugyebár,tehát egy alapképzést mindenképp el kell végezned hozzá.

Itt le van írva,hogy mit fogadnak el:


4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:


4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: bölcsészettudományi, társadalomtudományi (pl. gazdasági), műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó alapképzési szak; valamint főiskolai és egyetemi szintű bölcsészettudományi, társadalomtudományi (pl. gazdasági, jogi) műszaki és agrár tudományterületekhez tartozó alapképzési szak.


4.2. Meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alap- vagy mesterfokozatot adó alapképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

2011. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem:) És milyen nyelvből mennél? És milyen vizsgád van eddig?
2011. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az első válaszolónak írom: az angollal szeretnék tolmácsként foglalkozni és most megyek C1 A-ra júniusban. Eddig van egy közép A, ősszel megyek középszinten év végén pedig emelt szinten érettségizni.Remélem minden úgy megy majd, ahogyan szeretném. :) Veled mi a helyzet ilyen téren? :D

2011. máj. 18. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 10.-es vagyok.Nekem 9. év végén meglett a a középfokú komplex nyelvvizsgám(origós). Úgy volt hogy most júniusban megyek felsőfokozni, szintén komplexre, de végül meggondoltam magam és szeptemberben megyek.Ha addigra nem hozzák be azt a rendeletet, hogy nem lehet előrehozott érettségit tenni, akkor közép szinten megyek érettségizni év végén.
2011. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!