Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak eredményesen?

Hogyan tanuljak eredményesen?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Leülsz a könyv elé, és bevágod. Hogy máshogy gondolod? :)
2011. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Jobb tanácsot tudnék adni, ha kifejtenéd konkrétan mivel is van problémád. De azért leírom a módszeremet. Tehát ha valamit be kell magolni nálam sosem használ, ha csak ülök és magamba sokszor elolvasom. Viszont, ha hangosan olvasom fel illetve úgymond magyarázom magamnak akkor hamar belemegy a fejembe. Ilyenkor egy-egy szabályhoz mondjuk többször visszatérek és ismétlem aztán kívülről felmondom magamnak. Elég időigényes és fárasztó, de eredményes.

Más- beosztom az időm. Ha pl tudom, hogy este megy egy film, amit megszeretnék nézni, akkor suli után ha haza értem, nem állok neki pihengetni, hanem rögtön tanulok. Ugyanez fordítva, ha tudom este nem lesz semmi a TV-ben, nyugodtan hagyom a tanulást estére.Fontos a pihenés, illetve két hasonló tantárgyat (pl két nyelv) ne tanulj rögtön egymás után. És szeretem kis sporttal felfrissíteni magamat, ez lehet futás vagy egy laza torna benn a szobában.

2011. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Én is a hangos tanulásra szavazok, elolvasom és felmondom magamnak, meg kézzel lábbal magyarázom:) de megfigyeltem jobban megy, ha előtte eszek egy csokit:)
2011. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Fogod azt a 300 oldalt (tantárgyanként), ami kell:), elolvasod az egészet egyszer. Utána elolvasod még egyszer, de közben vázlatot írsz belőle. Megtanulod a vázlatot, de nagyon, majd még egyszer hozzáolvasod az anyagot.
2011. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Újat írni nem igazán tudok, nekem is a magyarázós, kézzel-lábbal mutogatós módszer jött be - szobatársammal érdekesen festünk vizsgaidőszakban, mikor ülünk egymással szemben, magunkban beszélünk, és mutogatunk :D A lényeg: éld bele magad az anyagba, ne az legyen előtted, hogy meg "kell" tanulnod. Fontos, hogy felkeltsd az érdeklődésed a tananyag iránt (ami előadáson a tanár feladata, otthon a tied), hiszen sokkal könnyebben sajátítasz el valamit, ami érdekel.
2011. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az anyagot a könyvből, hiszen azért van, mond fel, így hallod magadban. Hasznos lehet még az is, hogyha járkálsz közben, bármilyen furcsán is hangzik:D

Amúgy a legegyszerűbb: figyelj oda órán. Nekem bevállt, 10. osztályos vagyok és eddig mindig kitűnő tanuló voltam :)

2011. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!