Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel szakról...

Pénzügy számvitel szakról mindent?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyak vannak? Heti hány óra van? Mennyire buktatós? Mennyit kell szorgalmi időszakban tanulni? Hova tudok elhelyezkedni vele?
2011. máj. 5. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Vállalkozásgazdaságtan, irodai ügyviteli alapok, statisztika,pénzügyi és banki ismeretek, Adózási ism, számvitel és könyvvezetés, elektronikus adózás, gépkönyvelés-nekem ezek voltak estin, februárban végeztem.

Vért izzadtam. Heti 8 órám volt= 2 nap volt tanítás, 4 óra.

Ez nem megy bele a fejedbe, ha csupán figyelsz órán, oda kell tenni magad, különben írásbelin tuti megbuksz. Ha megvan az írásbeli, a szóbelin általában átmész.

Tanulni főleg pánzügyből és számvitelből kell, utóbbiból többet.

Előnye, hogy sok helyre felvehetnek vele: bármilyen adminisztratív munka, irodai asszisztens, bankba is akár, önkormányzatokhoz szinte biztos, könyvelőnek, (simának), de erre épül a mérlegképes könyvelő is, és bárhova pl,iskola,óvoda, egyéb cégek, ahol szükség van könyvelésre, adminisztrációra, bevallások elkészítésére, és ha jó vagy, bérszámfejtésre is.


Ha ezt választod, azért kösd fel a gatyád, mert a szabályok állandóan változnak, tehát figyelni kell!

2011. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintetek érdemes a pénzügy és számvitelt megpróbálnom ha a matek eddig nem volt a kedvencem, de logikai feladatokkal sosem volt gondom, tehát eszem valamennyi azt hiszem van :D legalábbis ezt mondják.

A gimiben végig 4-es voltam, jövőre érettségizem...

Mit gondoltok?

2011. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!