Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik a magyarorszá...

Miben különbözik a magyarországi Waldorf középskolák pedagógiája a "normál" budapesti középiskoláktól?

Figyelt kérdés
jelenleg vidéken élünk, vettünk egy családi házat az I. kerben. 15 éves fiam most egy magán gimnáziumban elsős, de fel szeretnénk költözni tanév végén pestre. Vihetem Waldorf iskolába? Vagy milyen más alapítványi középiskolák vannak Budapesten, amik jók, illetve szeretnek a diákok odajárni, és nem 35-40 fős az osztálylétszám. Ahova most jár, ott 10en vannak a 9. évfolyamon, ovodába, és általános iskolába is "magánsuliba" járt. Nem hiszem, hogy el tudná viselni a 30-40 fős osztálylétszámot, légkört. A fizetés nem gond.
2009. márc. 8. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Waldorf iskolába úgy érdemes járni, hogy végig elsőtől utolsó osztályig, mert az oktatási program nagyon eltér a hagyományostól, teljesen másképp épül fel, más tantárgyak vannak, és nehéz ráállniuk az új diákoknak. Viszont ha a fiadnak nincsenek gondjai az új, ismeretlen golgokkal, könnyen alkalmazkodik, akkor érdemes a Waldorf iskolát választani. Én szeretem a Waldorf pedagógiát, sokkal jobb a jégkör, mint a hagyományos középiskolában, több figyelmet kapnak a gyerekek, jobban megtanulnak érvényesülni. Nem ilyen iskolába jártam, de voltam ott megfigyelésen (tanítóképzős vagyok).
2009. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Alternatív Közgazdasági Gimnázium(AKG). Sokan vannak egy évfolyamon de a légkör nagyon jó, az egész iskolának megvan a hangulata és 10-15 fős csoportokba tanulnak,az ő elveik szerint,hasonlít a Waldorfhoz.Alapítványi iskola. Kürt Alapítványi Gimnázium(KAG)hasonló ezis. én ennyiről tudok arrafele. Remélem segítettem.
2010. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!