Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Él még az a törvény, hogy az...

Él még az a törvény, hogy az első diploma ingyen van?

Figyelt kérdés
Most mennék levelező tagozatra egy egyetemre. De nem tudom,hogy anyagilag az állam támogatja -e így is,vagy már ilyen lehetőség nem létezik?
2009. márc. 7. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyeteme és szakja válogatja, de a levelezős képzések általában fizetősek. Az "első diploma ingyenes"-maszlagot nem kell komolyan venni, mert csak akkor ingyenes, ha állami képzést jelöltél meg. Pl. ha az első diplomád államis, akkor logikus, hogy a másodikért már fizetned kell. DE: ha az első diplomádat fizetős képzésen csináltad meg, akkor a másodikért ugyanúgy kell fizetned, mintha az elsőt államisként csináltad volna meg. A felsőoktatási felvételi tájékoztatóban minden egyes képzéshez oda van írva, kell-e érte fizetni. Levelezős képzésekért általában kell.
2009. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Én is úgy tudom hogy a levelezősökért 95%-ban fizetni kell. Azt hiszem csak a vallási képzéseket lehet levelezőn elvégezni állami pénzen...

2009. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A helyzet igazából az, hogy mindenkinek van 12 félév (azaz 6 év) ingyenes felsőoktatásban való részvételi lehetőség.

Tehát 12 félévet az állam átvállal.

Legalábbis én így hallottam még régebben...

Természetesen ez első diploma megszerzésére irányul, ami lehet levelező tagozaton is!

-iamgyuszy-

2009. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolónak van igaza.

12 állami félévre vagy jogosult, ha állami finanszirozású képzést jelölsz be és felvesznek. ha elkezded az iskolát és kereken egy éve múlva új felvételi eljárásban felvételizel, szeptembertől párhuzamosan újabb iskolát elkezdhetsz, tehát gyakorlatilag 2 diplomád is lehet államin. az nem igaz, hogy a levelező szakok többnyire költségtéritésesek. kevesebb a keretszám és magasabb a felvételi pontszám, de a legtöbb helyen levelező szakon is van állami finanszirozás.

2009. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm az előttem szóló megerősítését! Akkor tehát jól tudtam... :)
2009. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ezek szerint ha mérnöki diplomát szeretnék levelező tagon akkor van esélyem hogy ingyen van a 12 félév? ez jó hír,köszönöm nektek
2009. márc. 7. 20:21
 7/8 ancsa72 válasza:

Nem az első, hanem egy diploma ingyenes


Eddig az első diploma ingyenes megszerzését biztosította az állam, az új felsőoktatási törvény azonban egy diploma megszerzését támogatja.

2005.12.30 16:52, Forrás: Népszabadság

hirdetés


Vagyis, ha valaki első oklevelét költségtérítéses képzésben szerezte, és jelentkezik államilag finanszírozott képzésre, és teljesíti a követelményeket, fel kell venni. Az új rendszerben ugyanis minden felsőoktatásban részt venni kívánó számára 12 félévet támogat az állam - ez a következő tanévtől, az új képzési rendszer struktúrájában egy hat-nyolc szemeszteres alapképzésnek és egy négy féléves mesterképzésnek felel meg.

2011. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én már lassan 40 leszek.Kérdem én hogyan tudnák közép vagy emelt szinten felvételizni egy v több tárgyból?Egyáltalán ilyenkor megmondják vagy megadják a forrást hogy miböl kell felkészülni? vagy hogy működik ez?Több mint 10 éve érettségiztem még anno még a régi rendszer szerint igy az utolsok között.Diplomám sajnos még nincs.Középfokú végzettséggel rendelkezem. Nézegettem a felvi pont hu-t.Ahogy elnézem a

követelmények azért meglehetősen kemények még abban az esetben is ha vki államilag támogatott képzésre szeretne jelentkezni.plusz még a nyelvvizsga is bár azt ha jol tudom 40év felett már nem kell letenni(hála a jó Istennek) éltem én is angol területen ugy 6 évet meg beszélek is de középfokú nyelvizsgárol ugy kivágtak 3 éve mint a macskát szr..ni....Szóval hiába itt a sok kedvezmény azért nem könnyű bekerülni sztem.

2013. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!