Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tizenhat évesen át lehet...

Tizenhat évesen át lehet menni levelezőre és ott leérettségizni?

Figyelt kérdés

budapesti iskolák érdekelnének főleg

családi okok miatt még nincs elvégzett középiskolai osztályom

minden lehetőség érdekelne


2011. ápr. 14. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. A hatályos törvény szerint még tanköteles vagy két évig. Magántanuló lehetsz, levelezős nem. Kivéve, ha megházasodsz a gyámhivatal engedélyével, mert akkor nagykorúsítanak és megszűnik a tankötelezettség.
2011. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm levelezőn tanít itt Miskolcon, és van egy 16-17 éves lány. Amúgy nem fontos nappalin tanulnia szerintem, csak iskolába kell járnia. De ezt meg kell kérdezni egy ilyen iskolában.
2011. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem középiskolában nem is létezik levelező csak esti tagozat. az nem ugyanaz. és oda csak 18 év felett mehetsz. és mielőtt jönne a sok nagyokos a baromságaival, én is estin végeztem így tapasztalatból tudom. talán még magántanuló lehetsz, de manapság már azt sem engedik olyan könnyen, mint régen.
2011. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!