Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki vehet részt államilag...

Ki vehet részt államilag finanszírozott képzésen? Egyáltalán van még ilyen?

Figyelt kérdés
31 éves kismama vagyok.Főiskolára szeretnék majd menni az első diplomámat megszerezni.A képzések között láttam,hogy vannak államilag finanszírozottak is.Tudom,hogy plusz pontot kapok a baba miatt de lehetek akár államilag finanszírozott is?
2009. márc. 2. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vehetsz részt államilag finanszírozott felsőoktatási képzésben, ha nincs diplomád. Viszont ha már az államilag finanszírozott 10 félévedből korábban "elhasználtál" valamennyit, akkor csak a maradék félévekért fizet az állam, utána jönnek a tandíjas szemeszterek.


Viszont ha költségérítéses képzésre jelentkezel, akkor további információk itt:

[link]

2009. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Államilag finanszírozott az lehet, aki eléri a pontszámot és bekerül. plusz pont a nyelvvizsga, emelt érettségi, bármilyen versenyeredmény országos 3. helyig(sport, szellemi)...

Számold ki a pontjaidat a felvi oldalán és ott meglátod van-e esélyed.. Bár mikor te érettségiztél nem volt emelt szint és gondolom ennyi nyelvvizsga sem.. hát fel van adva a lecke, próbáld meg, hátha sikerül

2009. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 Éve felvételiztem, akkor úgy láttam hogy nem konkrétan a gyerek után hanem GYES/GYED állapotban jár pluszpont, de nagyon sokat nem dob. A jó érettségi eredménnyel és a nyelvvizsgákkal lehet igazán "kaszálni". Ha komolyan gondolod akkor vegyél egy felsőoktatási tájékoztatót, minden évben újat adnak ki és benne van az összes egyetem+szakok és az ilyen jellegü dolgokra a válasz is.

Akkor 1500 volt, de feltétlenül megéri!


Annyit még leírok hogy ha otthon vagy még a picivel akkor csakis levelezőre tudsz jelentkezni, abbol meg tudtommal nincs államilag támogatott.

2009. márc. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De van levelezőn is állami finanszírozás, legalább is nálunk van (DUF). Én most kezdtem keresztféléven az MA szakot. Mivel az alapdiplomámat költségtérítésesként szereztem meg, és lett elég pontom, állami finanszírozásban tanulom. Én GYED-en vagyok, ezért 8 plusz pontot adtak. Mivel MA-n 100 pnt a ponthatár, azért ez jelentős.
2009. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel első diploma megszerzése a dolog, ezért, igen, ha államilag finanszírozott képzésre jelentkezel, és azon vesznek fel, akkor igen, vehetsz részt. 12 félévet (azaz 6évet) lehet állami támogatással felsőoktatásban részt venni. Ez alól Te sem vagy kivétel, ha államilag támogatott képzésen vettek fel! :)
2009. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!