Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági pályára készülök,...

Gazdasági pályára készülök, érdemes lenne angol nyelvű képzésre menni?

Figyelt kérdés
Ha angol nyelven végznék el egy szakot, pl. nemzetközi gazdálkodás, akkor lenne esélyem külföldön állást kapni (a szakmában, nem a McDonald's-ban)?
2011. ápr. 10. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben lenne :) de érdemes mellette még 1 világnyelvet megtanulni, illetve függ, hogy milyen típusú cégnél helyezkedsz el. Nyilván, ha egy eredendően francia cégnél kapsz munkát Angliában, egyértelmű, hogy ott az angol mellett a francia a követelt
2011. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Franciául tanulok az angol mellett.
2011. ápr. 15. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nemzetközi gazdálkodás diplomával elhelyezkedhetsz külföldön [azért ajánlatos hogy Corvinus vagy BGF]de egyáltalán nem számít, hogy angolul végzed-e el. Ha kimész Angliába senkit nem fog érdekelni, hogy magyarul vagy angolul végezted-e el, az viszont alapkövetelmény, hogy anyanyelvi szintű angol ha külföldön akarsz dolgozni :)


Én is közgazdasági diplomára hajtok, és utána külföld. Először gondoltam arra, hogy angolul, de aztán rájöttem, hogy semmi értelme, értéke csak itthon lenne. Angolul meg már tudok, valószínűleg jobban mint az oktatók tudnának.. szóval szerintem ne dobj ki ezért pénzt, mert az ilyen szakokon kemény pénzt kell fizetni idegen nyelvi járulékként..

2011. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!