Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen plusz nyelvet tanulhato...

Milyen plusz nyelvet tanulhatok a bölcsészkaron?

Figyelt kérdés

Germanisztika németre fogok majd járni. Minornak eddig a törit gondoltam, de azzal a munkaerőpiacon nem sokra megyek majd. Ezért egy második nyelv kéne. Angolul tanultam eddig két évet, de szinte semmit nem tudok, meg különben sem az angolt szeretném, hanem pl az olaszt vagy a spanyolt. Felvehetem valamelyiket úgy minornak, hogy ott kezdem tanulni és nincs belőle érettségim? Vagy ez nyelvfüggő? Gondolom pl a litván nyelvből nem kell előképzettség.

Köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 4. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvfüggő. Egyébként az egyetem honlapján van valahol egy képzéslista, ahol minden szak és minden minor szak fel van sorolva. Ott le is írják, hogy melyik minorhoz milyen feltétel kell. Ezt keresd meg!
2011. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ELTE-s példát tudok mondani, de szerintem máshol is hasonlóan működik.


Az olaszhoz és a spanyolhoz (+ a franciához) középfokú nyelvtudás kell, papírt nem kérnek róla, de év elején szintfelmérőt íratnak és az alapján kerül be megadott létszámú ember a minorra.


Angolból nem íratnak szintfelmérőt, de fel kell venni már az első két félévben 2-2 angolos tárgyat, amik elég nehezek, pl. első félévben Angolszász politikai kultúrák, természetesen angol nyelven tanítják. A 2. félév végén átlagolják a jelentkezők angolos tárgyainak eredményét, és az alapján jut be kb. 60 fő minorra.


Nem tudom, hova jelentkeztél, de tegyük fel, hogy az ELTE-re, akkor ajánlom ezt az oldalt:


[link]


A "minor" oszlopot böngészd, azok a választható minorok, ha rákattintasz a nevükre, egy word dokumentumot nyithatsz meg, ami mindent leír az adott minorról: kik vehetik fel, mikortól kell felvenni, milyen tárgyak vannak.


Ha kérdésed van, írj :)

2011. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Most hirtelen megfordult a fejemben, hogy a nyáron ráállok az olaszra. Talán össze tudok szedni egy olyan tudást, ami elég a bejutáshoz? A tesóm tanul olaszul és tankönyv, hanganyag is van. Érdemes belevágnom, vagy veszett ügy?
2011. ápr. 4. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy nyár alatt nem tudsz középfokra feljönni olaszból, ha még soha nem tanultál előtte.
2011. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második vagyok.


Figyelj, én a nulláról heti 2x1,5 óra tanulással 9 hónap alatt eljutottam a középfokú nyelvvizsgáig olaszból. Úgyhogy nyáron, ennél is nagyobb intenzitással nem lehetetlen, de legalábbis vesztenivalód nincs. Egy nyelv tudása mindig sokat ér. Megírod a szintfelmérőt, aztán jó esetben sikerül, rosszabbik esetre meg legyen B-terved.

2011. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Szegeden vagyok matekon, németet vettem fel minornak. Minden nyelvnél kell előzetes tudás (ált nyelvvizsga), ha fel akarod venni. Azt pedig nem 1-2 hónap alatt megszerezni..
2011. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!