Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogásznak felvételizni jövőre,...

Jogásznak felvételizni jövőre,4-es tanulóként?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyar és történelem számít. A többi nem. Amúgy meg felesleges a középiskolai átlagodból következtetéseket levonni. Én világéletemben 2-es voltam szinte mindenből, érettségit (magyar,töri) mégis megcsináltam 5-re, mert tanultam.

Most meg sorra megyek át a vizsgákon a jogász szakon úgy, hogy vannak akik nagy mellénnyel dicsekednek hogy milyen jó tanuló volt gimiben, mégis megbuknak. Más dolog jogot tanulni és azt megérteni,érezni,mint nyanvadt verseket elemezni és egyenleteket megoldani.

Remélem érted a lényeget.

2011. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen és köszi,te melyik egyetemen tanulsz?mióta?

államin vagy vagy költségtérítésesen?

2011. márc. 29. 14:31
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Pte-re járok 4.szemeszter és költségtérítéses szak. Ha van még kérdésed írj szívesen válaszolok:)
2011. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

én is oda szeretnék menni,jövöre érettségizem.

és kolis vagy?kapsz valami támogatást,ösztöndíj stb?


mert én is fizetösön gondolkodom,mert államira nem lesz annyi pontom valószínű

2011. márc. 29. 14:38
 5/13 anonim ***** válasza:

"kolis vagy?kapsz valami támogatást,ösztöndíj stb? "


Egyik sem, pécsi vagyok így otthonról járok be,támogatást nem kapok,diákhitelből megy.

És miért akarsz jogra menni?

2011. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

engem évek óta ez érdekel,és van ismerősőm is aki ebben az szakmában dolgozik,ő ügyész,ő is Pécsen végzett.

igazából ebben a körben,tudom magam évek múlva is elképzelni igazán.


mennyire kell sokat tanulnod?a tanárok milyenek ?te pontosan mi akarsz lenni a jogászon belül?

2011. márc. 29. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát a tanulás része nem olyan egyszerű, hogy lelehet pár mondatban írni, de azért megpróbálom. Először is levelezős és nappalis szak egy kicsit más, én a levelezősről mondok most véleményt. Vannak könnyebb tantárgyak vannak nehezebbek. A nehezebb azért nehezebb,mert sokkal több az anyagrész és magasabb szinten várják el a tudást belőle. Például magyar jogtörire van 105 tétel, egy jogszociból 30-40. Van olyan tantárgy ahol 2 könyvet kell "tudnod" kb 600-700oldal, de egy könnyebre is számolj 150-200-at.

Az hogy csak magolni kell úgy vélem egy tévhit. Tény hogy néha kell magolni,de közel sem olyan szintem mint ahogy rémisztgetik az embereket. Érteni kell az anyagot, de azt nagyon. Tanárok.....huh hát az is megérne egy regényt, vannak akik imádják megbuktatni a népet, vannak akik rendesek.

2011. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jogtanácsos vagy ügyvéd akarok lenni.
2011. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
én nappali szakra szeretnék menni.akkor te levelezős vagy most?és most mit dolgozol?van nyelvvizsgád?
2011. márc. 29. 15:10
 10/13 A kérdező kommentje:
a tanárok,flörtölnek a diáklányokkal,nyomulnak rájuk,érted?volt rá példa?
2011. márc. 29. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!