Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki ha tud segítsen, a...

Valaki ha tud segítsen, a tanárom gyűlöl engem, és meg akar buktatni mit tehetek?

Figyelt kérdés

A történet hosszú,de röviden talán annyi hogy a tanárom alapvetően nem normális.

Tudom,tudom ez a tipikus szöveg,de nem egy jó tanuló normális ember szájából.

Minden órán figyelek,sose beszélek,semmi gondja nincs velem a tanároknak (jó néha egy kicsit lusta vagyok,vagy keveset tanulok de nem vészes,átlagos).


Viszont ez a tanár egy valódi pszichopata ,és az osztály 60% át meg akarja buktatni.Ebben a 60%-ban én is benne vagyok.

1x ellógtam (életem első lógása volt) az órájáról,mert egy tz- t akart íratni,amire én nem készültem,mivel nem jelentette be.

A lógást amit egyébként hárman csináltunk az osztályból észrevette,és onnantól kezdve brutálisan viszonyul hozzánk.

Nem áll szóba velem,pedig bocsánatot szerettem volna kérni tőle,az apukámat leoltotta amikor telefonon beszéltek,és azt mondta neki hogy igen nagy az esély rá hogy megbuktat.

Nagyon rosszul állok,sok az egyesem.

Az utolsó dolgozatunk után kértem lehetőséget a javításra amit ő megadott.

Sokat készültem rá.

Egy dolgozat nála 2 kérdésből áll,amire 2 jegyet ad.

Az első kérdés az volt ami a múltkor is,amikor elsőnek megírtam,akkor még nem tudtam rá semmit írni,de azóta elkértem egy ötös tanuló jegyzeteit és a dolgozatát is.

(a tanár mindig megengedi hogy hazavigyük)

És leírtam ugyan azt amit az ötös tanuló is leírt a dolgozatába,tudjátok hányast kaptam ? Egy "kegyelem" kettest,mert habár elismerem hogy a másik kérdésre igen gyatra volt a feleletem,de az első kérdésbe ugyan azokat írtam mint az akinek az a dolgozat ötös lett,és egy nyavalyás "kegyelem" kettest adott rá.

Az a probléma hogy a dolgozatokat nem normális pontrendszerben osztályozza hanem egy általa felállított rendszer szerint,amit nem lehet követni,ezért van hogy egy szar dogára is volt hogy ötöst adott,amíg az én ötös dogámra "kegyelem" kettest.


Véleményeket szeretnék kérni,szerintetek mit tehetek ?


2011. márc. 22. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:

milyen szintű iskola melyik tantárgya?

Sajnos sok tárgy értékelése (pl. töri, magyar) hasonlít kicsit a műkorira: az egyik bíró ilyennek látja, a másik olyannak. Egyik versenyző szimpi a bírónak, másik nem...

A matek, fizika, kémia dolgozatok javítása meg olyan, mint a magasugrás: vagy átugorja, vagy leveri -- vagy jó az eredmény / elgondolás, vagy nem.

De ezt nyilván te is tudod, mint ahogyan azt is, hogy a tanárod mire kényes. Nagy hülyeség volt pont nála lógni. Természetesen az is igaz, hogy ezért nem bűnhődhetsz életed végéig.

Próbáld megbékíteni valahogy mégis, vállalj különmunkát, és mondd is meg neki, hogy ki akarod vele engesztelni. Mellesleg folytathatsz egy kis háttérkutatást: bukás esetén a javítóvizsgát kötelező-e nála letenni vagy kérheted, hogy legyen bent más tanár is, lehetőleg szakos a vizsgán.

Sajnos ez egy olyan világ, ahol a tanárok osztályoznak.

A tanár szempontjából pedig ez sajnos egy olyan világ, ahol semmilyen eszköze nincs a gyerekekkel szemben. Egy tanárt le lehet köpködni, egy tanárt le lehet hülyézni és le lehet elmebetegezni. Egy tanárt meg lehet dobálni hamburgerrel, sőt bármit lehet a demokrácia nevében, nehogy szegény gyerek lelke sérüljön. Nyilván van olyan, akinél elszakad a cérna, és elkezd értelmetlen szigorral osztályozni. Lévén, semmilyen más eszköze nincs.

Ezen nem gondolkodtál el? Bizonyára vannak előzmények, ha nem is veled, de osztályszinten. És Te csak egy vagy az osztályból.

Ha ellenszegülsz a "hülye tanárnak", azzal csak még jobban magadra haragítod. Te mit tennél a helyében, ha haragudnál egy gyerekre? Ha beírsz az ellenőrzőjébe, aláhamisítja anyu helyett, vagy megmutatja otthon, de anyu esetleg a szegény szerencsétlen gyermek álláspontját képviseli, és a végén meg te, mint tanár kérhetsz bocsánatot. Esetleg megvár a diák családja, és elver egy sötét sarkon. Hagyod magad, és a gyerek diktál - megmondja, hogy mikor hajlandó dolgozatot írni, hogy őt miért is nem szabad feleltetni, hogy mikor óhajt bemenni az amúgy kötelező órádra, hogy melyik feladatot szabad/helyes/sportszerű feladnod dolgozatkérdésnek, és nem utolsó sorban hogy melyik megoldás mennyit ér?! Ha egy tanár ilyenné válik, az ugyan a diák álma, de a háta mögött kiröhögik, hogy milyen lúzer, béna balek. Ha meg nem ilyen, akkor nyilván csakis idegbeteg őrült lehet, aki pikkel rád.

Szerinted mit kellene tennie a tanárodnak? Kicsit próbálj az ő fejével gondolkodni, és ha őszinte vagy magadhoz, szerintem hozzá is megtalálod az utat. Abból indulj ki, hogy ő mégiscsak felnőtt, így -veled ellentétben, már bocs- valószínűleg kinőtt már abból, hogy örökké "haragszom rád"-ot játsszon. Próbálkozz.

2011. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!