Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvételinél ki számít...

A felvételinél ki számít hátrányos helyzetünek?

Figyelt kérdés
Probáltam utána nézni de nem nagyon találtam semmit. Szívbetegként születtem aztán 4 évesen megmütöttek azota minden évben jár nekem influenza elleni oltás stb és ingyenes tankönyves is vagyok. Évente járunk felváltva ultrahang- és EKG vizsgálatokra emiatt.
2009. febr. 17. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hivatalos definíció:



A hátrányos helyzet fogalma

Törvényi definíció: 2006



A szülők iskolázottsága maximum 8 általános

Gyermekvédelmi támogatás

Állami gondozásba vétel

Fogyatékkal való együttélés


Együttes előfordulásuk esetén: Halmozottan hátrányos helyzet

2009. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Már jó párszor volt itt kérdés az utóbbi időben is,de amennyiben nincs arról az önkormányzattól papírod,hogy hátrányos helyzetű vagy nem vagy az. Szerintem te tartósan betegnek minősülsz ami ne egyenlő a hátrányos helyzettel, de egy látogatás vagy telefon az iskolatitkárnál vagy a helyi szociális önkormányzatnál sokat segíthet.
2009. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!