Mit gondoltak mit lenne érdemes választanom? (fakultáció, továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és nem sokára ki kell választanunk azt a tantárgyat amiből fakultálni szeretnénk.Eddig a kémia+biosz volt a tervem, mert állatorvos akartam lenni, de év elején nagyon elvesztettem a fonalat, és leromlottak a jegyeim.


Idén év elején elkezdtem rajzfaktra járni, 1.korom óta járok művészeti különórákra. Anyukám művészeti pályára szán, de nekem nem jön be ez a designer dolog. A tetoválást fontolgatom, de mindenképpen szeretnék egyetemet, esetleg diplomát. Olyan végzettséget, amivel jól eltudok majd helyezkedni, itthon is, külföldön is.


A biológia még mindig nagyon jól megy hál'istennek, úgyhogy azt nagyon fontolgatom. De mégis mit tudnék biosszal, meg rajzzal kezdeni eggyüt? nagyjából semmit.


Mit gondoltok, mit lenne érdemes választani, vagy esetleg milyen úton lenne érdemes folytatni a tanulmányaim. ?

((eléggé humán beállítottságú vagyok))


Előre is köszönöm a válaszokat!


u.i: ne írjatok osztásokat, hogy ezt mégis hogy mondjátok meg ti , amikor nem ismertek. nem azt kértem hogy helyettem döntsetek, csupán véleményt kérek :):)köszönöm:)

16/L


2011. márc. 3. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én gyógypedagógusnak tanulok, és amiket leírtál, az erre a szakra teljesen passzol.


Kell biosz - tanulunk anatómiát, fejlődéstant, gyermekpszichiátriát.


Kell rajz - van művészetterápiás tantárgyblokkunk, tanulunk rajzterápiát, gyermekrajzelemzést, zeneterápiát, kézműveskedünk, sokat kell alkotni, így a kreativitás is előtérben marad.


És ha összességében inkább humán beállítottságú vagy, akkor is itt a helyed - sok humános dolgot tanulunk, de összességében mind érdekes, hasznos, gyakorlatias. Van sok pszichológiai tárgy, pedagógiai is, illetve persze gyógypedagógiai szakmai tárgyak. Nagyon jó a társaság és az oktatás színvonala (ELTE).


Én ajánlom. :))


Ide egyébként magyar és biosz vagy idegen nyelv kell a felvételinél, tehát ha két faktot választhatnék, akkor magyar-biosz, vagy magyar-idegen nyelv lenne.

2011. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát nem hiszem hogy rajzból túl jól meg lehetne élni... inkább keress bioszos, kémiás magántanárt aztán beszéljétek meg, amit nem tudsz.
2011. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
elsőnek köszönöm szépen! nagyon tetszik az amit leírt, utána nézek!! még egyszer köszönöm szépen:):)
2011. márc. 3. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!