Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumból iparművészet?

Gimnáziumból iparművészet?

Figyelt kérdés

Igen, ékes példánya vagyok, a "jól elrontottam"-oknak. De lehet javítani? 14 évesen ugyanúgy kételyeim VOLTAK, MINT MOST. Ezért jelentkeztem GIMNÁZIUMba, de alapjáraton "MŰVÉSZI beállítottságú" vagyok. Ezt nem én mondom, a környezetem. Jó most ne firtassuk ezt a fogalmat. Tehát, 12.-ES VAGYOK. MÉG VAN EGY ÉVEM (13.os is leszek) És (Bravó!), most jövök rá, hogy TALÁN MÉGIS MŰVÉSZI PÁLYÁN tanulnék tovább. Nagyon ÉRDEKEL, nagyon SZERETEM és igen, érzékem is van hozzá. De NINCS GYAKORLATOM. tervezőgrafika, fotográfia, médiatudomány, szobrászat... stb. Ezek közül a FOTOGRÁFIÁT emelném ki, mert az TŰNIK még a leggyorsabban tanulhatónak. Művészetis barátaim vannak, testvérem is az, körül vagyok véve és TÁMOGATNÁNAK. A kérdés az, MENNYIRE MARADHAT ÁLOM EZAZ ÁLOM, ha MOME-ban gondolkodok? Tételezzük fel azt, hogy van hozzá tehetségem, de SZAKMAI TUDÁSOM egyenlőre ELENYÉSZŐ.

Érdemes erre fektetnem a hangsúlyt a következő egy évben, vagy maradjak az eddig kigondolt sokkal földhözragadtabb de ésszerűbb továbbtanulási terveimnél? Mindenki véleményét és meglátását kíváncsian várom!

(aki nem időmilliomos annak kiemeltem a lényeget)


2011. febr. 21. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon sokan évekig szakközépiskolában jó formán CSAK művészetet tanulnak, és még nekik is kb. 4.-5.-6--jára sikerül felvételt nyerniük a MOME-ra, vagy pedig sohasem. Ha kitartó vagy, és érzel magadban ekkora elhivatottságot, h ilyen szinten rááldozd a jövődet egy olyan szakra, amit lássunk be, bármennyire is egy elismert egyetemen végzel, ha szerencsés is vagy, nem fogsz belőle meggazdagodni, ugyanis nagyon nehéz boldogulni. Szerintem hagyd, :/. Saját tapasztalatból beszélek, nézz inkább egy 'életképesebb' szakmát. Persze egy próbát megér, hogy ne legyen benned az, h nem próbáltad meg, de ne erre tedd fel az életedet a jövő évben.
2011. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bombajó portfólióval esélyes lehetsz, de rengeteg mindent kérnek már a 0. fordulóra is a MOME-n, és nyílt titok, hogy a protekciósoknak nagyobb a továbbjutásra az esélyük.

Szerintem egy próbát megér a dolog, veszíteni nem veszítesz. Hova jelentkeztél még?

2011. febr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még sehova, mert 13.-os is leszek. Jövőre jelölök és nem tudom egy év alatt mit lehet behozni és, hogy érdemes-e vagy lehetetlen.

Egyébként művészeten kívül teljesen más ág, ami szóba jön. Bölcsészet, idegen nyelvek. Írok: versek, novellák stb... A baj az, hogy az íróasztalom az egyetlen társam, akivel ezeket megosztom.

2011. febr. 22. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:

At csak te tudod, hogy komolyan művészettel akarsz-e foglalkozni. Ha igen, akkor turbóznod kell, mint állat.


Vannak amatőr írói oldalak, pl. a Töviskapu. Regisztrálsz, feltöltöd a szerinted jó írásaidat, és hajra.

2011. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

At csak te tudod, hogy komolyan művészettel akarsz-e foglalkozni. Ha igen, akkor turbóznod kell, mint állat.


Vannak amatőr írói oldalak, pl. a Töviskapu. Regisztrálsz, feltöltöd a szerinted jó írásaidat, és hajrá.

2011. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!