Hogyan lehetek konyvtaros?

Figyelt kérdés

Imadom a konyveket, az irodalmat, szeptemberben kezdem az egyetem magyar szakat. Tanarnak keszulok, am nagyon szivesen dolgoznek konyvtarban is.


Magyar szakos diplomaskent van eselyem konyvtarban dolgozni? Vagy mindenkepp az informatikus-konyvtaros szakot kell elvegeznem hozza? Esetleg valami mast? Minden velemeny, tapasztalat erdekel.


2009. febr. 14. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Informatikus-könyvtáros szakot végeztem és nem könyvtárban dolgozom. A legtöbb helyen létszámstop van (megyeszékhelyen élek, ismernek a helyi ktárban, nem tudnak felvenni, hiába szeretnének, ha nem ad a város státuszt). Ha viszont van helyed, ahova mennél, nos az nagyon jó:) Ami a másikat illeti, nagyobb (várositól felfelé) ktárban már könyvtáros végzettséggel vesznek fel, kisközségi és iskolai ktárban tudok én is ismerőst, aki magyar szakos diplomával dolgozik. Elvben nem lehetne, ha egyedül van, de... Ha jól tudom középfokú ktáros tanfolyamuk van, de azt is később végezték el. Minden jót Neked!:)
2009. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 EVA800 ***** válasza:
Meg lehet élni a könyvtáros fizetésből?
2019. dec. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!