Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átmenni egy másik egyetemre....

Átmenni egy másik egyetemre. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy elkezdek egy szakot pl. a Debreceni egyetemen, de a következő évben (pl. családi okokból kifolyólag) Pestre kerülök, és ott folytassam a szakot egy ottani egyetemen? Pl. az Elten-n?

MiTŐL függ h átvesznek-e vagy sem?


2011. febr. 19. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze; újra kell felvételizni. Szerencsés esetben beszámítanak valamit az elvégzett tárgyakból.


Egyéb megoldás nagyon ritkán lehetséges (az egyetem mondja meg, egyáltaláén van-e rá lehetőség), és akkor is kellemetlen feltételekkel. (pl. költségtérítésesen kell folytatnod)

2011. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem ilyen kreditátviteli, beszámítási rendszer van?? én hallottam erről. De nem újrafelvételizésről. Hanem megegyezőség esetén lehetséges átvenni a hallgatót.
2011. febr. 19. 16:58
 3/4 A kérdező kommentje:

ezt most láttam vhol:


"amennyiben a 75%-os egyezés megvan a kurzusok között, elfogadható a máshol teljesített tanulmány. Ennek megállapítása a Tanulmányi Bizottság dolga, kérvényeznie kell, a kérelem mellé pedig indexmásolatot és lehetőleg kurzustematikákat kell csatolni. Ennek határideje az őszi félévben január 20. lesz, de érdemes a bekerülés után mielőbb elintézni."

2011. febr. 19. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Most ezzel a bemásolt résszel mit szerettél volna mondani? Az rendben van, hogy van kreditátvitel, de az adott egyetemen döntik el, hogy elfogadják-e vagy sem (illeve mennyit belőle). Másrészt ahhoz, hogy ezt kérvényezd, először is át kell jutnod. Utóbbira meg kicsi az edsély, ha nem felvételizel még egyszer.
2011. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!