SOTE vagy PTE-ÁOK, miért?

Figyelt kérdés
Elsőnek SOTE-t jelöltem, de ma mondták, hogy semmivel sem járok jobban vele, mint a PTE-vel, ráadásul sokkal nehezebb. Mit javasoltok? Elsősorban orvostanhallgatók válaszát várom!
2011. febr. 16. 19:36
 1/5 anonim válasza:
8%

Sote: a király.

Pécs: kis lepra hely, komyolyan mondom.

2011. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
itt élek Pécsett, és már nem egyszer jártam az egyetemen, úgyhogy tudom ,hogy nem egy lepra hely, de tanulmányilag melyik éri meg jobban? Azért, mert SOTE még nem biztos, hogy jobb
2011. febr. 16. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már egyetemista leszel, és megengedhetitek magatoknak anyagilag, én mindenképp más városba mennék tanulni, mint ahol lakok. Egy kis önállóság, miegymás:) Az orvosi egyetemeink között annyi különbség nincs, mindegyik elég színvonalas képzést nyújt. Én a SOTÉ-re járok, így a pécsiről nem nagyon tudok nyilatkozni, egy ismerősöm jár oda, ő szereti, ahogy én a sajátom.
2011. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazán színvonalbeli különbség az orvosi egyetemek között.
2011. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%

Első egy tahó Budapesti.


Pro és kontra: Oktatás színvonala: Pesten jobb egy kicsit a felszereltség, de sokkal több a diák, anatómián például kevésbé férnek hozzá a tetemhez. Ezért lehet, hogy Pécsen kicsit jobb az oktatás színvonala. Ami pedig a nehézséget illeti nálunk az anat nehezebb, mint a SOTE-n, legalábbis volt SOTE-s évfolyamtársa ezt állítja, az élettan viszont náluk nehezebb.

Diák élet: Neked ilyen téren Pest mindenképpen jobb lenne, mert ott kollégista tudnál lenni, viszont el kéne viselned az elsőhöz hasonló felsőbbrendű pestieket.

Egyébként én nem a SOTE-t nem is Pécset, hanem Szegedet választanám, jól felszerelt, ott a legjobb az oktatás színvonala, és az a nemzetközileg leginkább elismert. Valamint Szeged egy sokkal jobb élhetőbb város, mint Pest. Ráadásul kolis is lehetnél :-)


Pécsi medikus

2011. febr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!