Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leendő mérnök informatikus...

Leendő mérnök informatikus milyen matekkal készüljön?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha minden jól megy Szeptemberben levelezőn megkezdem a címben említett szak tanulását munka mellett. Mivel addig még van fél évem, így adva van a lehetőség, hogy ráalapozzak kicsit a matekra. Kérdésem mit érdemes tanulni? (Kovács-Takács-Takács: Analízis [2006] könyvét most rendeltem meg).
2011. febr. 16. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Az analízis jó választás volt, az mindenképp kelleni fog. De egy ilyen képzésen a matek elég sok területét érinteni fogjátok (vektorok, valószínűségszámítás, gráfelmélet, stb.), szóval úgysem tudsz mindenre előre felkészülni. Egyelőre legyen elég az analízis, azzal az első félévi matekot könnyen el lehet végezni, aztán később meg majd látni fogod, mi a tanterv, mire hogy készülj.
2011. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a programozással szivatják szét a mérnökinformatikusokat. Ha abból nincsenek rendes alapjaid, akkor abból is próbálj valamit kezdeni, mert alig hadarják el a dolgokat. levelezőn gondolom még rosszabb a helyzet...
2011. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze tisztába vagyok vele, hogy mindenre nem lehet felkészülni. Viszont fél év (annyi idő van ugye iskola kezdésig) alatt elég sok dolgot meg lehet tanulni/érteni. Ami egy levelező tagozatosnak elég nagy előny úgy gondolom.


Egyébként köszönöm a választ.

2011. febr. 16. 14:45
 4/6 A kérdező kommentje:

Nipredil:


Hova jársz, ha nem titok? Egyébként programozástól nem félek, van egy ismerősöm, aki elvégezte már ezt a szakot (ott ahová én menni fogok) és rosszabb volt belőle jóval, mint én.

2011. febr. 16. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a könyvet ajánlom neked, ebből tanultam a matematikát 26 évvel ezelőtt, és jobbat még azóta sem írtak egy érdeklődő embernek, most is tankönyvlistás, és remélem, még ugyanannyi fejezet van benne.

[link]

Több volt benne, mint a gimis anyag, és én szórakozásból olvasgattam a nem érintett fejezeteket. Még a Turing-gép is benne volt. :-) Akár az egyetemen is használhatod segédkönyvnek.

2011. febr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
BME, de nem én vagyok a mérnökinfós, hanem csak ismerek onnan pár embert.
2011. febr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!