Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nincs 1 országos,...

Miért nincs 1 országos, ingyenes, netes suli?

Figyelt kérdés

21. század, minden 2. házban van internet, és ezt szerintem nagyon nem használjuk ki értelmesen. Hihetetlen dolgokat lehetne elérni országos szinten, ha mondjuk Mo. legjobb tanárait megkérnék mondjuk 10 millió forintért hogy csináljanak középiskolás videó tananyagokat, amit később bárki megnézhet. Ilyen videókból 2x többet lehetne tanulni mint iskolában, de hogyha pl 1 low a tanár akkor is lehetne tanulni és nem a teszkóba rhdna meg az iskola fele... egyszeri kiadás lenne, ennél sokkal többet lopnak el, csesznek el minden hülyeségre. Szerintem ez 1 irány lenne Mo. fejlődése felé...Nem hiszem el h nem csap le erre 1etlen kormány sem.

Persze vannak már ilyen oktató anyagok a neten, de nincs köztük semmi rendszer. A legtöbb hasznos információt a wikipédiáról lehet megtudni, de az ott lévő infók sem érnek néha sokat ha pl beteg voltál és nem voltál bent órán. Vagy a tanár 1 low.


2011. febr. 15. 20:54
 1/3 anonim válasza:

"Vagy a tanár 1 low" xDD ez szép volt


Amúgy valószínűleg azért, mert egyetlen ország sem dob ki pénzt csak úgy, hogy másnak jó legyen, nekik pedig ne lenne hasznuk belőle...Főleg hogyha vannak erre külön szakosodott középiskolák /főiskolák, ahol érdekes módon (ugyan nem 10 millákért hanem havi bruttó 150.000-ért) de a tanárok tanítják ezt:O


Ha meg mondjuk beteg voltál, akkor megkéred a tanárt hogy mondja el még egyszer az anyagot, illetve az osztálytársadtól utána érdeklődsz a tananyagnak... Ehhez kb annyi logika kell mint egy doboz sör kinyitásához...

Sok sikert hozzá, meg a magyar nyelvtanhoz is:) kis félnótás barátom:D

2011. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na ja ilyen a világ... Tele van olyan maradi barmokkal mint pl te, és nem látnak tovább az orruknál. Szerintem csak idő kérdése h alap legyen 1 ilyen országos rendszer, persze ez Mo.-n még évezredek+20 év kérdése. Most 1000 példát fel tudnék neked sorolni amire többet költött a jelenlegi, vagy akár a 2 évvel ezelőtti kormány aminek semmi haszna nem volt.Nem a pénzel van itt a gond.

Jah és gondolj arra hogy nem mindenkinek sikerült elit iskolába bejutnia, pl én is tudnék mesélni... diszleksziásként az angol tanár ordított mikor nem tudtam kimondani 1 szót... na azóta szorongok kb suliban. Neked pedig ajánlom h 1x kerülj ilyen szituációba, mikor csak az emberi idiótaság miatt érzed magad szarul. Én pl amit most tudok matekból/ infóból azt nem az iskolában tanultam, hanem netes, többnyire angol tutorialokból....

jah és mondtam már hogy maradi vagy ? ááhhh, igen . még a legelején

2011. febr. 17. 23:04
 3/3 A kérdező kommentje:

Jah ez még le kell írnom(a logikádról) : - Havi 150 ezer forintért 1 tanár úgy tanítja neked a dolgokat hogy van rá 45 perce(neten kb végtelen hosszúságú lehetne 1 tananyag)

-a fél csoportot NEM érdeklni(info szakos vagyok, 20 ból 10 nem fogalma sincs semmiről, és kb 3 an akarunk továbbmenni ilyen téren)

-Párszor mondja csak el, ha nem figyeltél szptad, ha nem jegyzeteltél szptad(netes videónál ez 1 replay gomb)

-Hihetetlen nagy különbségek vannak a sulik között, 1 ilyen rendszer mellett kb ugyan annyit lehetne elvárni minden kiba embertől, mivel megvan a lehetősége tanulni.

-Ottho na gép előtt nem szorongsz, és 1 tea mellett a tanulás is jobban megy.

-stb.

Persze egy ilyen rendszer nem zárná ki a normális oktatást, mert arra is SZÜKSÉG VAN! Csak 1 extra lehetőség lenne.

2011. febr. 17. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!