Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok Általánosban 7.-es és jövő ilyenkorra már tudnom kell hogy hova szeretnék menni.

Én koleszon gondolkozom de nem tudom hogy hova érdemes és hova nem. Ruhákkal/divattal szeretnék majd foglalkozni, de nem szeretnék varrónő meg hímző meg ilyesmi lenni... szóval leginkább a divattervezés érdekel.

Nem vagyok valami jó tanuló most fél évkor 3.5-ös lett az átlagom, de ezt év végére megpróbálom feljavítani 3.8-3.9-4.-re és ezekkel a jegyekkel hova vennének fel?


2011. febr. 12. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem menj egy közepes erősségű szakközépbe, hogy le tudj érettségizni. Ezután válassz majd olyan fősulit, vagy okj-s képzést, ahol ezt tanulhatod. Ha varrni akarsz, vagy divattervező szeretnél lenni, akkor mehetsz szakmunkásba, de gondolom nem ezt szeretnéd. Természetesen nem nézem le az ott tanuló embereket, csak így jobban jársz. Amúgy is még 100x meggondolhatod, hogy mi akarsz lenni, pláne ennyi idősen. :)

2011. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj valami ilyen jellegű szakközépbe, biztos van ilyen. Akkor már tanulsz valami szakmát, de érettségid is lesz, szóval akár egyetemre is mehetsz utána, ha mégis mást akarsz tanulni, de lehet, hogy ilyen irányú felsőfokú képzést is találsz.
2011. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen még katona, vagy vadászpilóta akartam lenni. Erre meg ha minden össze jön, akkor informatikus leszek. Nehogy azt hidd, hogy 13 évesen már tudod mit akarsz csinálni, mert tuti, hogy mire odajutsz százszor meggondolod magad :)
2011. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

amúgy 14. :D

köszi a válaszokat de én már nagyon nagyon nagyon rég óta csak a divatvilág érdelek.. és nem hinném hogy meggondolom magam. Inkább egyre jobban szeretném.

Meg ha nem is divattervezés akkor is divattal kapcsolatos..

2011. febr. 17. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
ez esetben légy kitartó és sok sikert!
2011. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!