Ezt meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Szóval megtudom azt csinálni hogy jövőre felvesznek egy egyetemre és én egy évet halasztok rögtön az elején hogy elmehessek dolgozni? Ezt megéri csinálni, egyáltalán lehetséges?
2011. febr. 10. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, de szerintem fölösleges! Két félévre tudod passzívvá tenni a hallgatói jogviszonyodat, ezt kihasználhatod melóra is, viszont ott a kérdés, hogy ha bármi történik, ami miatt jól jönne egy fél év kihagyás, akkor mit csinálsz? Ha nem szeretnél tanulni, szerintem ráérsz egy év múlva is jelentkezni, ne foglald valaki olyan elől a helyet, aki szívesen tanulna ebben az egy évben is!
2011. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már miért két félévre tudja magát passziválni? A képzési időt töltheti el passzívként, de azzal a feltétellel, hogy három egymás utáni félévben nem lehet passzív.

Tehát két passzív félév után kell egy aktív félév. De ha hat féléves a képzés, akkor hat félévet tölthet passzívként.

És azért "érheti meg" ezt megjátszani, mert ki tudja, hogy hogy alakítják át a felvételi rendszert...

2011. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egyetem, ahol nem lehet passzív státusszal kezdeni csak aktívval. Meg kell nézni a kiszemelt intézménynek a szabályzatát erre vonatkozóan.
2011. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a 2. és a 3. válaszból jön össze a jó válasz: nézd meg az intézmény szabályzatában, hogy lehet-e rögtön halasztani, ha lehet, akkor megéri, de egy év (2 félév) halasztás után kell egy aktív félév is.


az ilyen mostanában valahogy egyre gyakrabban előjövő moralizálós ellenérvvel meg, hogy mások elől foglalod a helyet, ne is törődj, mert baromság.

2011. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a szabályzatban az áll, hogy a 8 félév alatt, összesen 2-t tölthetünk passzívan, teljesen mindegy hogy mikor, de csak kettőt.

Viszont én ezt a "moralitási" problémát jogosnak érzem, bocsi!

2011. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a "morális probléma" már pusztán morális szempontból nézve is gázos lenne, hiszen azáltal, hogy felveszik, azt a jogot nyeri el, hogy a meghatározott mennyiségű állami félévét azon az intézménybe töltse, beleértve azt a lehetőséget is, hogy valamikor passziváltat féléveket, az meg innentől kezdve tök mindegy, hogy menet közben teszi-e ezt, vagy rögtön az elején.


Ami viszont teljességgel értelmetlenné és álságossá teszi ezt a moralizálós megközelítést, hogy egyszerűen nem igaz, senki elől nem vesz el helyett, gyakorlatilag nem elképzelhető az a helyzet, hogy valakit most nem vesznek fel, de ha ő nem jelentkezett volna, akkor felvették volna - lévén, hogy itthon nem az van, mint több más országban, hogy az azonos pontszámú emberkéket sorsolással valahogy sorrendbe helyezik, és ha 50 helye van az egyetemnek, akkor az első 50et veszik fel, az 51.-et meg még akkor sem, ha amúgy ugyanannyi pontja lenne, mint az 50.-nek. Itthon ponthatárokat húznak meg, és mindenki, aki azt eléri, azt felvesznek. Tehát akkor lenne csak gáz más számára, hogy ő felvételizett, és mégse megy oda, ha pont úgy jönne ki, hogy ha eggyel kisebb lenne a ponthatár, akkor vele együtt eggyel több embert kéne felvenni, mint keretszám. Viszont ennyi játék van a keretszámokban (pont azért, mert a ponthatáros felvételi miatt más intézményben meg úgyse fogják feltölteni az egész keretszámot, és akkor annak a kvótájából megoldja ezt az 1 fős átlépést).


Tehát nem reális az a állítás, hogy én a jelentkezésemmel kitúrhatok valakit a helyéről.

2011. febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!