Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van aki 22 év felett végez/vég...

Van aki 22 év felett végez/végzett OKJ-t ingyen? Hol?

Figyelt kérdés

Tudom h nappalin nem lehet már ingyenes képzésben részt venni, akkor se, ha még nincs szakmám..


De én kifejezetten estin/levelezőn(vagy esetleg távoktatásban)szeretnék részt venni, mivel jelenleg egyetemre járok nappali tagozatra..


Szóval van aki 22 felett szerzett szakmát ingyen? Melyik suliban/képző intézményben?


Már végzetteknek:

Sikerült elhelyezkednetek?


UI: Atalantát és LIA iskolánál tudom, hogy van 22 év felett estin képzés ingyen, de kíváncsi vagyok más intézményekre is.


2011. febr. 5. 17:23
 1/9 A kérdező kommentje:
*Atalantánál
2011. febr. 5. 17:23
 2/9 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyen leírást:


"Az állami támogatást tekintve az OKJ-s szakmai és közismereti képzéseken 22. életévét a beiratkozásig be nem töltő tanuló ingyen vehet részt két szakképzésen az önkormányzati iskolákban és sok magániskolában is. Az ingyenesség mellett ezeknél a képzéseknél legtöbbször lehetőség van valamilyen kiegészítő jövedelem - családi pótlék, ösztöndíj, hallgatói hitel, képzési támogatás, tanulószerződéshez kapcsolódó juttatás - igénybe vételére is. A 22. életévnél idősebbeknél az első OKJ-s (támogatott) tanfolyam.


(UTOLSÓ MONDAT A LÉNYEG)


Azt nem értem, mitől függ h melyik iskola alkalmazza ezt a törvényt, és melyik nem..



Ha ez törvényileg előírt dolog, h 22 felett is lehet (estin, levelezőn) ingyenes a képzés,(1. szakma esetén) akkor hogy-hogy sok képzőnél ez mégsincs így?

2011. febr. 5. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem a suliban külön hangsúlyozzák hogy 22 éves korig ingyenes az első. az felett szerintem kivételes esetek vannak. pl szomszédom 25 évesen egy szakács tanfolyamot végzett ingyen (első szakja),de neki a hátrányos helyzete tette ezt lehetővé (van felesége,gyereke,roma stb.)

mindenkinek nem jár 22. év felett,esetleg részleges támogatást lehet kérni

2011. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ksöti


Amiket én találtam (pl Atalanta), ott egy "jelképes" ún. térítés idíj van estin..(ezt tudom h minndehol kötelező)-->20-30.000Ft

De az nem a teljes tandíj!


De sok helyen meg a teljes tandíjat írják estin is..

Szóval nem értem:P

2011. febr. 6. 07:20
 5/9 A kérdező kommentje:
*köszi
2011. febr. 6. 07:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia,én szegedi vagyok és itt sok ingyenes OKJ-s képzésről tudok.Én 28 évesen végeztem az egyiket,ami ingyenes volt.(első szakma)
2011. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de volt előtte diplomád?
2011. febr. 11. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem volt diplomám előtte,csak sima érettségi.
2011. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ja értem köszi:P
2011. febr. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!