Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egészségügyi okkal...

Milyen egészségügyi okkal lehet ezt kérelmezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,elolvastam az összes magántanulói kérdést és ezek után teszem fel a kérdést:))

Szóval magántanuló "szeretnék"( nem szeretnék de muszáj lesz) lenni, mivel olyan egészségügyi problémám van,hogy naponta rettenetes fejfájásom van 3 éve de mára már annyira fáj ,hogy nem tudok kikelni az ágyból emellet szédülés,gyakran hányás.Rengeteg orvosnál voltunk mind azt mondta majd elmúlik,meg front.Hát ha csaknincs 3 éve front akkor nem tudom..A probléma az ,hogy emiatt sokat hiányoztam első félévből 112 órát,ami rettenetes bánt bár emellet a félévim 4-5 lett egyy erős gimnáziumban.Tehát nekem a tanulással nincs problémám.Szerintetek ezzel a problémával lehet kérelmezni a magántanulói státuszt,mert 250 órát lehet hiányozni,de egyszerűen néha komolyan annyira fáj a fejem,hogy NEM BÍROK elmenni iskolába.

Szerintetek ezzel lehet kérelmezni?


2011. jan. 31. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen!! Lehetsz magántanuló! Én is voltam az. Egy kérelmet kell írni az igazgatónak amiben megindoklod hogy miért nem tudsz suliba járni. Szerintem elfogja fogadni.
2011. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen,szerintem is lehetsz magántanuló, ha a szüleid írnak egy kérvényt, hogy magántanuló szeretnél lenni.Ezt normális esetben a következő tanévet megelőzően lehet megtenni, de rendkívüli esetben akár tanév közben is.


Viszont, szerintem ezzel a problémád igazándiból nincs megoldva. Ha az amit leírsz igaz, akkor a fejfásodat mindenképpen ki kell vizsgáltatni. ok, tudom, hogy azt mondtad , hogy az orvosok csak a frontnak tudták be, de azt mondtad nekik hogy ez a problémád lényegében nem engedi hogy iskolába járj, hogy olyan erős hogy néha ki sem tudsz kelni az ágyból illetve, hogy majd mindennap fáj a fejed?


Azért ezek a tünetek már nem hinném hogy gyerekjátékok lennének.Én a helyedben addig mennék orvostól orvosig amíg nem találnak valami értelmes okot hogy miért fáj ilyen gyakran a fejem, vagy legalább valamilyen értelmes terápiát javasolnának.


Nem vagyok orvos de lehet hogy van vmilyen olyan érproblémád ami ezt kiválthatja , vagy vmi nyom egy ideget és azért fáj ilyen gyakran a fejed. vagy mittomén magas a vérnyomásod, esetleg vmilyen teljesen más betegséged van.


Szóval összefoglalva:, igen szerintem lehetsz magántanuló, de ezt a fejfájásodat vizsgáltasd ki mert ez már nem egy icipici probléma amivel életed végéig elélhetsz tök nyugodtan.

2011. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen minkettőtöknek!:)

A vérnyomásom nem magas,vérvételen voltam,koponyaröntgenen is,vizeletet vizsgáltak.fehérvérsejteket,rákot mindent . semmi bajom nem volt.. körzeti dokim nem foglalkozik vele..bárhova megyek mindig falakat találok,hogy ez nem a mihatáskörünk üldenek egyik helyről a másikra,már idegileg kivagyok,félek is hátha valami nagy baj aztán egyszer csak agyvérzést kapok és már csak annyi marad anyukámékna,hogy őkis perelhetikaz orvosokat? ezt nem szeretném...


na amúgy köszönöm szépen,remélem össze jön a magántanulósdi.:)

2011. jan. 31. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!