Egyetemen hogy lehet jó zanulónak lenni?

Figyelt kérdés

Most van a 3. vizsgaidőszakom, de egyszerűen nem tudok jobb lenni közepesnél, vagy sokszor csak a kettesért küzdök. (Lehet ciki, mert humán szakon tanulok.) Sok olyan ismerősöm van, akik 4-es 5-ös vizsgákkal jönnek, vagy nehezebb szakokon is jobban tanulnak.

Elsősorban azokra lennék kívnácsi, akik egyetemen jó jegyeket kapnak: Hogy csináljátok? Mennyit tanultok, hogy élitek a mindennapjaitokat? Mivel töltődtök fel? Vizsgaidőszakban mit csináltok?

Szóval hogy lehetnék hatékonyabb a tanulásban?

Köszönöm mindenkinek :)


2011. jan. 29. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem a kulcs a tanulás és a szórakozás helyes arányának megtalálásában van. na meg a rendszerben. bár én se vagyok él tanuló, de matek szakon a legjobb 20%-ba azért benne vagyok.
2011. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most 5 egész körüli átlaggal zártam műszakin. Nem egyszerű, de össze kell szorítani a fogakat és csinálni! Én pl rengeteg bulit lemondtam azért hogy tanulni tudjak, vagy csak végre pihenni egy kicsit. Szégyen nem szégyen, én tanulni jöttem egyetemre, nem elpartyzni a családom pénzét.

Általában a hétköznapi bulikra alapból nem megyek el, egy kezemen megtudom számolni hány előadáson nem voltam jelen, és soha nem csúszok egy leadandó feladattal sem! Hétvégén is csak akkor megyek el bulizni ha úgy érzem ez nem fog a következő hetem rovására menni. Ettől függetlenül a barátaimmal összejárok egy-egy szombat este, de nem hajnalig. Tanulni csak ZH-k előtt szoktam egy max két estém megy rá, viszont leadandó évközink rengeteg van, azokkal el szoktam szutykolni rendesen, hogy úgy adjam ki a kezemből, hogy az toppon legyen, nem csak összehányva. Nem vagyok egy bulizós típus amúgysem, így könnyű, de általában csütörtök, péntek felé már annyira fáradt vagyok, hogy sokszor inkább csak arra várok mikor húzhatom a fejemre a takarót, így ha hívnak is csak ritkán bulizok! Emellett hetente 2 alkalommal legalább eljárok úszni, ez kikapcsol és kicsit testileg is lefáraszt, nincs bennem kettősség. Összességében szerintem megcsinálható. Jut időm a tanulás mellett a barátaimra, a családomra, illetve némi sportra is.

Vizsgaidőszakban lógatom a lábam, hiszen azt kérik számon, amit már egyszer ZHk-ra megtanultam. Egy délután alatt átnézem, max kettő ha gyakorlást igényel, aztán vizsga. A maradék időmben síelek, rokont látogatok, utazok, bulizok, a barátaimmal vagyok, vagy amit éppen kiad az eszem! :) A kedvenc időszakom! :)

2011. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Neked kell végiggondolni, hogy mi lehet a hiba.

Hajlamos vagy ellustálkodni az időt tanulás helyett? Vagy nem tudod helyesen felmérni, hogy mennyi időt kell hagynod egy-egy vizsgára?

Esetleg túlságosan streszelsz, emiatt nem tudsz koncentrálni?

Vagy szerinted te kihozod magadból a lehető legtöbbet, mégsem kapsz jobb jegyet?

2011. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokat kell zanulni.


Én például elég jó zanuló voltam, bár a vizsgákra mindig csak az utolsó percben kezdtem készülni, de az összes előadáson ott ültem az első sorban és figyeltem és jegyzeteltem, és mindig meg is akartam érteni. Ha hiányoznom kellett valamiért, akkor csak 1-2 kipróbált megbízható embertől másoltam jegyzetet, akik rám is számíthattak. A többség ugyanis nem tud normálisan jegyzetelni. Aztán a vizsgaidőszakban mindig komoly munkát fektettem abba, hogy tartalomjegyzéket készítsek a jegyzeteimhez, és összehozzam őket a kiadott tételjegyzékkel, és megértsem az összefüggéseket. Kb. így.

2011. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban úgy, hogy helyesen írsz! Bocsi, csak ez nagyon zavart :S . Amúgy nővérem, aki mindig is kitűnő tanuló volt és jogi egyetemre ment, az első dolog, amit ott megtanult az az, hogy a legjobb jegy a kettes...
2011. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogon lehet, bár nekem van barátnőm ELTE jogon, és 4-esekkel végzi az egyetemet. Azért a legtöbb szakon lehetőség van jobb jegyekre is! Ahol lehetőség van ott pedig szerintem érdemes is ezt kihasználni! Tény hogy a mai diákok 90%-a úgy van vele, hogy ha a kettes megvan (akár szinte semmi tanulás nélkül), akkor lábat csókol és köszöni szépen. Én addig nem nyugszom meg amíg úgy nem érzem hogy mindent kihoztam magamból, ilyen egyszerű! Ha ez csak egy kettest ér, akkor annyit, ha 5öst, akkor ötöst... Nem lehet mindenki mindenben egyformán jó!
2011. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!