9 éves gyereknek milyen könyveket ajánlanátok leginkább hogy fejlődjön a szókincse és a szövegértése?

Figyelt kérdés
Tanítónénik tanácsát főleg várom!!!
2011. jan. 29. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány éves, milyen nemű, eddig mit olvasott?


Ennyi idősen szerintem az indiánregények és a pöttyös könyvek mehetnek. Esetleg nem sokára egy-egy Verne regény.

Ezek egész biztosan jót tesznek majd neki, ha rákap.

2011. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Harry Potter minden gyermeknél bejön :) De ilyen általános könyvet nem tudok mást ajánlani, amit fiúk és lányok is szívesen olvasnak. Jó lenne tudni, legalább, hogy milyen nemű.

Én egyébként azt szoktam ajánlani, hogy mindegy mit olvas a gyerek, csak érdekelje. Mert akkor szívesebben olvas, és a lelkesedésnél nincs jobb tanítómester :)

2011. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig 1 kötelező volt, A két Lotti. Olvasott Benedek Elek, Grimm könyveket, de nem veszek észre javulást.

Mi a jobb? Egy könyv( regény) vagy többféle rövidebb mese?

2011. jan. 29. 17:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Kislányról van szó és nem szeret olvasni. A Harry Potter-rel nem akarom elijeszteni (a terjedelmét illetően).
2011. jan. 29. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Aha, ez a nehéz helyzet.

Amit próbálj meg: Kai Meyer: A kalózhercegnő. Nem olyan veszélyesen hosszú és egész élvezhető még számomra is. Van két folytatása, tehát ha tetszik neki, már adott a következő, amit olvasson. Az öcsémnek ez volt az első végigolvasott könyve :)


Még egy tipp: csináljatok családi közös olvasós estéket! Amikor mindenkinek a kezében egy könyv van, esetleg te felváltva olvasol hangosan vele egy-egy oldalt. De lássa azt, hogy anya is olvas, apa is olvas, csak jó dolog az az olvasás.

Az is jó, ha rendszeresen lát titeket olvasni. Idővel az elsz a fejében a normális, hogy az ember leül este egy órára egy könyvvel. És ő is le fog ülni.

2011. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
??
2011. febr. 9. 13:13
 7/9 anonim válasza:
Pálutcai fiuk! Nekem nagyon tetszett annak dejen, és érthetp is volt. Továbbá ajánlanék novellakat, ilyen-olyan rövidebb irasokat.
2011. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Rengeteg ifjusagi regényunk van. Én igyekeznék nem ponyvaregényeket adni a gyereknek, hanem értékes irományokat, ami megfelel a korosztályának.
2011. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt csakis olvasással és közös meséléssel lehet megoldani. Olvasni nem szeret? Hát szerettesd meg vele! Olvass neki mesét, és kérd meg, hogy segítsen neked, mert együtt az igazi játék.

A Móra kiadó pöttyös könyvei nagyon jók erre a célre, meg ott vannak a Könyvmolyképző Kiadó könyvei is, mint például a Fairy Oak. És én lányoknak is ajánlom a Verne könyveket.

2013. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!