Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki az, aki tanár szeretne lenni?

Ki az, aki tanár szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Irjátok azt is, hogy milyenek, köszi:)
2011. jan. 28. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én elsősorban műfordító/tolmács, de ezen kívül nyelvtanár is. Bár inkább nyelviskolákban szeretnék tanítani, vagy magánórákat adni. Nem túl kifizetődő manapság a tanári pálya...
2011. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hm. ez fura, én is dettó mint az első :) Kérdező, te is tanár szeretnél lenni?
2011. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szeretnék igen:)

csak fel szeretném mérni a terepet, mennyien pályáznak ugyanarra, mint én, mert már olvastam 2őt is:) Mert ha tul sokan vannak, akkor semi esélyem szerintem..

(amugy én matek-angol)

2011. jan. 28. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát itt feleslegesen térképezel fel bármit is... ha konkrét számadatok érdekelnek, menj fel a felvi.hu-ra, és nézd meg egyes intézményeik statisztikáinál, hányan jelentkeztek/végeztek tanárként. Amúgy kétlem hogy túlságosan telített lenne a szakma, de jobban jársz ha mást tanulsz, persze ez csak saját vélemény.
2011. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én ezen a Felvi.hu-n nem nagyon igazodok ki..:S

mindenfélét olvasok, aztán beparázok, hogy nem értem és biztos bonyolult..

Azt sem tudom, mi támogatott és mi nem.. mi kell hozzá, és hogy ha levelezoi-n végzek, akkor az mennyivel ér kevesebbet..:S

2011. jan. 28. 19:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Én csak szerettem volna, de a szüleim lebeszéltek. Ők tanárok, és hát igazuk volt, amikor azt mondták, hogy ez meglehetősen alulfizetett hivatás. Ráadásul én magyartanár szerettem volna lenni, abból meg rengeteg van. Külföldön (pl. Angliában) megfizetik a tanárokat, csak ott meg magyartanárkén nem sokra mentem volna. Mondjuk hasonlóan humán szakot választottam, de azzal már el tudok helyezkedni külföldön is (hát, itthon azt sem fizetik meg, ellenben Angliában elég rendesen).
2011. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. :) Én is szeretnék majd középiskolában tanítani, a következő szakpáron gondolkozok: magyar-kémia.

Röhejes, mi? :D De legalább egyedi. :P

2011. jan. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Érdekes:D

Volt egy tanárom aki magyar-nyelvtan és matek-fizika szakos volt.. csak a magyarra nem volt szukség ezért azt hanyagolta..:S

De jo párositás:D

2011. jan. 29. 12:58
 9/11 anonim ***** válasza:

én nemzetiségi-német és matek szakos szeretnék lenni (matekot remélem bírni fogom,ha nem akkor lecserélem föcire)

én is gondolkodom külföldi tanításba...:)

2011. febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én :) elég régóta tudatosan erre a pályára készülök.

földrajz-biológia, vagy földrajz-angol szak, ami érdekel :)

16/F

2011. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!