Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez tényleg így van? És ha...

Ez tényleg így van? És ha igen, akkor lenne értelme? (lent)

Figyelt kérdés

Érettségi után egyetemen szeretnék tanulni, BTK-n, de nem BA-t, hanem felsőfokú szakképzést választanék. Viszont nekem azt mondták, hogy a felsőfokú szakképzés (mivel 2 éves) nem ad diplomát és hogy egy ilyen végzettséggel nem fogok tudni elhelyezkedni, de legalábbis nem fognak utánam kapkodni a munkaerőpiacon. Állítólag diplomát sem ad..

Ez valóban igaz? Pedig annyira beleéltem már magam, a szak is tetszik, a tanmenet is meg az elhelyezkedési lehetőségek ezzel a végzettséggel, dehát.. Ezek az információk kicsit elbizonytalanítottak.


2011. jan. 26. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsőfokú szakképzések okj-s képzések, és valóban csak egy végzettséget igazoló oklevél szerűséget kapsz utána (pontosan nem tudom mit), diplomát NEM! A diplomás képzések 3-4-5 évesek! Megnevezésük szerint alapképzések (BA, és BSC).
2011. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Uh, hát ezt szomorúan hallom. :(

És tényleg nem éri meg FSZ-re menni??

2011. jan. 26. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

őszintén ezt nem lehet tudni! piaci kereslettől függ..bár a jelenleg állás szerint jobban alkalmazzák a diplomával nem rendelkezőket mert őket túlképzetteknek tartják és a bértáblán magasan helyezkednek el, így a munkáltató természetesen azt keresi aki ugyanazt kevesebb pénzért elvégzi!

De nem mindegy mire akarsz menni milyen területen tanulnál tovább!

Viszont véleményem szerint diploma mindenképpen kell előbb v utóbb, mert így fogsz előre jutni..

ha viszont felsőfokú mellett döntesz, és felvesznek dolgozni és szerencséd lesz a továbbképzésedet támogatni foglya a munkahelyed és így lesz munkád és a diplomát is anyagilag könnyebb lesz megszerezned!

2011. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
diplomások a túlképzettek félre ne értsd, csak rosszul fogalmaztam
2011. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

diplomások a túlképzettek félre ne értsd, csak rosszul fogalmaztam

és fogja....

sorry :DD csak siettem:D

2011. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!