Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezőgazdasági mérnök lenne a...

Mezőgazdasági mérnök lenne a 2. szakom szeptembertől, valószínű fel fognak venni. Viszont humán beállítottságú vagyok. Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Első éves szociálpedagógus hallgató vagyok, "félgőzzel" is elég jó jegyeket szereztem, nem olyan vészes ez a szak.

Szerettem volna egy másikat is tanulni, több lábon szeretnék állni, sajnos a mai világban muszáj:(

Mindig is a humán tárgyakban voltam jó, kémia, matek hááát...Igaz, hogy anno ezekkel nem foglalkoztam, de kitartó vagyok, és meg tudnám tanulni úgy érzem. Vagyis remélem.

Februárban szeretnék jelentkezni mezőgazdasági mérnök szakra, ehhez kellenek azok a tárgyak is, amik eddig nekem a "mumusok" voltak. Bár bioszból 5 lett az érettségim.

Az elszántság megvan, csak félek, adottság nincs. Mit gondoltok, érdemes belekezdeni? Milyen kilátásaim vannak?

Tényleg érdekel a dolog. A mezőgazdaság nagyon az én világom.


2011. jan. 24. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Abszolút át kell alakítanod a gondolkozásmenetedet egy humán szak után, és ráállni, hogy mérnöki szakon nincs lazsálás. Mezőgazdaságiról nem ismerek senkit, de én is mérnöknek tanulom, nálunk nincs láblógatás. Mindenki a vizsgaidőszakot szidja, nálunk ez a felüdülés inkább. Ha úgyérzed képes vagy leülni, két teljesen más jellegű szakot végezni egyszerre, úgy hogy közben háromszorosát nyújtod mérnökin (mivel nem reálra vagy beállva), akkor bevállalható szerintem abszolút!

Itt rengeteget kell gondolni, és annál kevesebbet magolni! Ha nem érted meg, akkor veszve van minden. Ha erre sikerül átállnod legalább minimum (kettes) szinten, akkor nem lesz semmi gond! :) Én csak ajánlani tudom, bár én minden tantárgyat szerettem gimiben, nem voltam kiemelkedő semelyikben, de nagyon örülök, hogy reál felé jöttem :) Sok sikert!

2011. jan. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Húha, szavaid ütnek:)

Tudom hogy nem lesz leányálom, de meg fogok tenni mindent. Ha kell nem eszem-nem alszom.

Most néztem egyébként, hogy nem akármilyen fizikummal kell rendelkezni. Nőként megállhatom a helyem ha jó kondiban vagyok?

2011. jan. 24. 01:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mihez kell jó fizikum, vagy miket oktatnak mezőgazdaságin. Én építőmérnöknek tanulok lányként a magam 55 kilójával (magasságom is akad hozzá), de bátran állíthatom nálunk semmiféle fizikum nem kell! :) Maximum annyi, hogy nem kivételeznek velünk lányokkal, tehát ha szakad az eső, és ki kell menni mérni, akkor ki kell menni mérni... A tanár persze nem teszi kötelezővé, de az anyagot le kell adni időre, így kénytelen vagy megcsinálni, nem várhatod mindig hogy majd holnap jobb idő lesz. Térdig érő hóban is voltunk kint (egy-két órás egy helyben állás), senkit nem érdekelt, hogy kinek lesz ebből egészségügyi problémája. Ez benne van a pakliban, számolni kell vele. (Teszem hozzá néhány fiú előbb kezdi el kifejezni nem tetszését, mint bármelyik lány :P) Alapból lenéznek néhányan hogy nőként ilyen szakra "merészkedsz", nem teheted meg hogy még nyafogsz is. Folyamatosan bizonyítani kell, hogy igen is ide való vagy, gondolom ez nem lehet máshogy ott sem! Nálunk az ilyesmiket leszámítva igazán nincs fizikai megterhelés.

Egyébként én is tartottam azoktól amiktől te, de abszolút nem bántam meg hogy idekerültem. Kb október vége óta egy olyan hetem volt január elején amikor semmi másra nem kellett koncentrálnom magamamon kívül, és most lesz egy olyan hetem. Közben egy buli nem fért bele, mert annyi "meló" volt hogy képes voltam állva elaludni. Ha akadt egy szabad percem, vagy egy szabad estém, akkor aludtam. Nem a mókázásról szól sajna, de ezt sokan nem hiszik el! Nagyon meg kell dolgozni a bentmaradásért, és emellett akad olyan tanár/csoporttárs akinél azért is küzdeni kell, hogy nőként egyáltalán emberszámba vegyenek!

Amúgy imádom a csoporttársaimat tényleg, rengeteget segítünk egymásnak, jófejek! (tisztelet a kivételnek) Ha beleszeretsz a szakodba úgy ahogy én az enyémbe, akkor maximum fizikailag lesz megterhelő ennyit talpon lenni, amúgy ha a tested engedelmeskedik szívesen csinálod! :) Megéri!

2011. jan. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 erinbrockovics válasza:
100%

Szia! Én mezőgazdasági mérnökként végeztem és szerintem minden kitartásodra szükség lesz ha ezt szeretnéd tanulni és nem fizikai értelemben. Az első félév a szelektálásról szól. Nálunk a kémia volt a mumus tárgy az első félévben 30 emberből 6-nak lett meg. Nehéz még a növényélettan (mikor egy levéltelen gazból mondd meg hogy mi az, rendszertani besorolás, latin név), az állatélettan (ebből még az aláírás is necces volt). A második félévben ott a mikrobiológia, az agrokémia és a biokémia amihez az kell hogy leülj, megtanuld és megérts (a legtöbb prof tudja mikor csak bemagolod de gőzöd sincs miről beszélsz). A műszaki tantárgyak (3 féléves tárgy) szintén kitartást igényelnek (+lányoknak nem olyan kézenfekvő az egyes gépek működési elve mint a fiúknak)és mikor zh-ban adott műszaki rajzon a leghaszontalanabbnak tűnő alkatrész nevére kérdeznek rá (amit nem gondolsz fontosnak ezért nem tanulsz meg)akkor picit ideges lesz az ember lánya. Aztán ott vannak a növénytermesztési tantárgyak (az egyes növények vetési paramétereit, kártevőit, gyomnövényeit és betegségeit és növényvédelmét akkor is tudni ha álmodból keltenek fel). Az állattenyésztést 3 féléven keresztül tanítják (szvm, ló, juh, sertés, bfi) az nem olyan vészes ha összehasonlítjuk hogy például az állattenyésztő mérnökök csak a szvm-val 2 féléven át szenvednek. Vannak még gazdasági és matekos tantárgyak és 1-2 tölteléktárgy.

Szóval csak azt akarom kinyögni ha az említett dolgok nem vették el a kedved akkor vágj bele, DE arra nagyon figyelj hogy ne úgy állj a tantárgyakhoz hogy "ha most nem sikerül majd felveszem a következő vagy az azutáni félévben mert úgy feltornyosulnak a tárgyaid és a vizsgáid és a végén úgy jársz mint nálunk jópáran hogy harmadszorra veszed fel xy tárgyat és még mindig csak az aláírásért gürizel (közben meg az aktuális félév tantárgyaival is meg kell küzdened). Jótanácsként mondom, nem elriasztani akarlak de ha csak akkor vágj bele ha bírod! Mi 30-an kezdtük és 5-en kaptunk diplomát.

Sok sikert!

2011. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Először is gratulálok, szép teljesítmény:)

Különben akik kiestek, mennyire vették komolyan a dolgot? Beleadtak apait-anyait, vagy esetleg nem igazán tették oda magukat?

2011. jan. 24. 15:58
 6/8 erinbrockovics válasza:
Danke schön! Mivel mindannyian akkor végeztünk a gimiben/középsuliban örültünk hogy elszabadulhattunk otthonról és nagy szabadságot jelentett hogy csak a gyakorlatokra kellett bejárni(volt olyan oktatónk aki maga javasolta hogyha nem tudjuk végigülni az előadást akkor inkább be se menjünk, utánna persze olyat kérdezett a zh-ban amit csak előadáson mondott el...)Szóval nem vittük túlzásba a tanulást az elején de mikor már 2-szor esetleg 3-szor kénytelen valaki felvenni adott tárgyat és érzi a hurkot a nyaka körül elgondolkodik hogy talán nem így kellett volna hozáálni a dolgokhoz. Nem mondom hogy légy stréber a buli bőven belefér csak tényleg ne úgy állj hozzá hogy "van még vizsgaidőpont", vagy "max majd felveszem megint" mert úgy nem fog menni-vagy legalábbis nem a rendes 7 félév alatt.
2011. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Stréber vagyok/leszek:) Tanulok látástól mikulásig:D

Köszi mégegyszer:)

2011. jan. 24. 20:20
 8/8 anonim válasza:
Ellehet helyezkedni ezzel a munkaval?
2015. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!