Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosként majd jól el tudnék...

Orvosként majd jól el tudnék helyezkedni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban 3.osztályos 17 éves lány vagyok.Általánosban végig kitűnő voltam,gimibe elsőbe is végig,másodikban félévkor matekból voltam négyes,év végén matek föci,most félévkor matek föci angol.Harmadik nyelvként már 3.éve heti 4 órában tanulok latint.Év eleje óta járok kémia és biológia fakultációra,heti 1-1 órában.Már kb 4-5 éves korom óta gyerekorvos szeretnék lenni,nagyon nagyon,soha semmi más nem érdekelt.Orvosira mennyire nehéz bejutni??És ha sikeresen elvégzem,jól el lehet helyezkedni??Illetve emelt kémia vagy biológia érettségit kellene tennem??Tudom,hogy ez mennyi munkával jár,és hogy nagyon nehéz lesz,meg minden ilyesmi,csak ezt azért mondom,mert mindig ezt mondják ha elmesélem...
2011. jan. 23. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Azokat a 4eseket,év végére javítsd ki ötösre.Különben nem vesznek fel. Kell bioszból,kémiából az emelt érettségi.
2011. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól még felvehetik, nem kell az összes jegyet beírni a jelentkezési lapra.
2011. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
fú,kitűnőnek kellene lennem??:)belehúzok.hány jegyet kell beírni?
2011. jan. 23. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom magyar-matek-töri-idegennyelv és egy választott tantárgy van. :)
2011. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legalább biológia vagy kémia (esetleg fizika) emelt szint kell, de jobb ha megcsinálod mindkettőt.
2011. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Elsős ÁOK-s vagyok, és ezeket tudom tanácsolni:

-Legyél az összes érettségi tárgyból kitűnő, mert nagyon sokat számít (én 12.-ben matekból 4-es lettem, és majdnem lemaradtam emiatt a ponthatárról)

-Biológiából, ÉS vagy kémiából, vagy fizikából kell érettségizni, ezek közül az egyikből emelt szinten. Javaslom a kémia emeltet, mert itt az orvosin a biosz emeltemmel kitörölhetem a fenekem, viszont a kémia emelt tudás pedig nagyon hiányzik (az első féléves kémia gyakorlatilag majdnem teljesen megegyezik az emelt anyagával)

-Nehéz bejutni, de bennmaradni még inkább. Nagyon nehéz, nagyon sokat kell tanulni, és egész félévben. Tehát ez nem az az egyetem ahol a vizsga előtt egy héttel átlapozod, és már tudod is. NAGYON sokat követelnek. Szóval bírni kell a seggelést :D

Ezekre fel kell készülni.

2011. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előzővel tökéletesen egyetértek, úgy van, ahogy mondja:) El fogsz tud helyezkedni.
2011. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,sokat segítettetek:) Még pár utolsó kérdés,úgy kb,de tényleg csak kb,egy hét alatt mondjuk hány odalt kell megtanulnod??hány órád van egy héten??
2011. jan. 24. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!