Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az egyetem/főiskola?

Hogy működik az egyetem/főiskola?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdést:odáig tudom,hogy jól kell éretségiznem ahhoz,hogy felvegyenek egy főiskolára(majd valamikor könyvtárszakra szeretnék menni)

De hogy működik ez?Mi a menete?

Középsuli 11-félévkor otthagytam a sulit,mert terhes lettem

de most szeretnék pótolni.

Köszi előre is a válaszokat.


2011. jan. 23. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire vagy kiváncsi pontosan? Ha jól sikerül az érettségi és van elég pontod a megjelölt szakhoz, akkor majd nyár közepén kapsz egy levelet, hogy felvettek. Utána már csak be kell iratkozni.
2011. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

SZia!


Először is. Baba mellett elég nehéz lesz tanulni, szóval készülj fel. Menj el abba a suliba, ahol abbahagytad a tanulást és kérd a felvételed lehetőleg egyéni tanrend szerint, magyarul magántanulóként. Végezd el, legyenek jó jegyeid. Leérettségizel, de arra vigyázz, hogy lassan (2010 őszétől) két emelt szintű érettségi kell majd ahoz, hogy felvegyenek valamelyik szakra, szóval emelt szintet kellene tennde amiből a legjobb vagy. Ha megvan akkor február 14-ig azt hiszem be tudod adni a jelentkezésedet egyetemre, amit az érettségi pontok alapján, a 11-es év végi, a 12-es félévi jegyeid alapján, plusz a pluszpontok alapján kiszámított pontrendszer szerint döntenek el. (Baba miatt talán alapból 30 plusz pontot kell kapnod).

Kiválaszthatod, hogy állami, vagy fizetős, nappali, vagy levelezős szeretnél lenni (a jelentkezési lapon), jól dongold meg, mert ha felvettek egy karra, akkor nem tudsz onnan csak újabb felvételi átvándorolni, szakok között a vándorlás könnyebb. Az egyetem maga gyerekjáték, ha rendszeresen készülsz. Értem ezalatt, hogy hétvégék közül egy napot a héten kimaradt anyagok pótlására fordítod, akkor soha semmilyen gondod nem lesz. Félévente általában két vizsgát kell megírnod (legalábbis Miskolcon), ezeket Zárthelyinek nevezik. Ha ezeket jól megírod, akkor többségében megajánlott jegyet kapsz, de amelyik tanár szivatós ott a zh-k a vizsgára való belépés előfeltételei. Van egy kéthónapos vizsgaidőszak, amikor mindenből le kell vizsgáznod, ez általában 8-10 vizsgát jelent szakoktól eltérően, de ha jól hozod össze, akkor tudsz két, de akár három hetes időtartamokat is hagyni egy-egy vizsgád között és készülni rá. Ennyi. A lényeg, hogy jól érettségizz le és lehetőleg emelet szinten, utána már gyerekjáték ha nem minden estédet szórakozással fogod tölteni tanulás helyett, heti egy, maximum két nap reggeltől estig és könnyen veszed az akadályokat. Ehhez persze Párod, vagy Szüleid segítsége kell a Baba miatt, akihez fogadd sok gratulációm. És Kívánok sok boldogságot hozzá, illetve kitartást és erőt neked.:-D Ha van még valami, akkor írj és válaszolok rá.

2011. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Javítok, 2012 őszétől:D
2011. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

15:06


ez melyik büfészakon van?

2011. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nekem ez még egyenlőre kínai...de majd még párszor átolvasom.A baba már nem baba.A fiam 7 éves múlt tavaly kezdte a sulit.Vártam idáig(nem tudatosan),mert tényleg nehéz lett volna egy kisbaba mellett tanulni.
2011. jan. 23. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult:

- be kell fejezned a középiskolát

- le kell érettségizned

- jelentkezned kell főiskolára/egyetemre


és tanulni, tanulni, tanulni

2011. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

15:12


Nem büfészak. Miskolci EGyetem közgazdász képzés. Munkaerőből Dabainál a zh-volt a beugró, ha az sikerült lehetett szóbelizni. SZóbelin megkérdezte, hogy az 1991- évi munkatörvény 8. paragrafusa milyen címet visel. Ha nem tudtad egyes. Vállalati gazdaságtanból csoporttársaim harmadszora mentek át, nekem megvolt elsőre. Miért? Mert nem a Rokyban ültem minden héten reggeltől-estig, hanem hétvégén bepótoltam amit hétközben nem tudtam az utazgatás miatt és vizsga előtt egy, max két napot tanultam intenzíven. Gazdaságtörténet csak az évszámokra hajt rá, de 200 év alatt nehéz kitalálni kb 2500 eseményhez fűződő dátumot. Napra pontosan kell tudni, hogy merre hány méter, nem elég csak az évszám, mint mondjuk a BGF-en, itt nem. Mikróból 30 perces a vizsga, tehát mint a gép csinálnod kell, hogy a kettes meglegyen, nem érsz rá gondolkodni, hogy akkorm ost ide mit. Azért írtam, hogy ha hétvégéből egy napot rászán és rendszeresen tanul, nem ímmel- ámmal, akkor vizsgaidőszakban elég csak átnézni a dolgot és mindene megvan, mondom ezt úgy, hogy párhuzamosan végzem a jogász szakkal. Római jog kicsit húzós....:-P

2011. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!