Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a helyzet a mostani oktatás...

Mi a helyzet a mostani oktatási törvénnyel?

Figyelt kérdés

Csak az a része érdekelne,ami az érettségire vonatkozik.

Hány tantárgyból kell ?Kötelező e az emelt ? És kötelező e a természettudomány is ?


2011. jan. 22. 16:56
 1/6 Silber ***** válasza:
Nem tudom, mit fognak kihozni belőle. Elvileg visszadobták az egész koncepciót felülvizsgálatba. Senki nem tudja előre, mi lesz a vége.
2011. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

hát egyenlőre én csak egy apró véleményt fűznék hozz: elmennek a jó b*dös k*rva anyjukba,hogy kínjukban már nem tudnak hogy kicseszni az emberekkel.. nem gáz, legyen egy természettudományi tárgy, azon se botránkoztam meg különösebben,hogy 2 emelt kell, nem baj, nekem van is, persze vért izzadtam és nem lehet egyszerre megcsinálni a többiekkel, nekem 1 év késéssel lett. de az,hogy ne legyenek állami iskolák, csak nagyon kevés az már több a soknál. én azért hagytam ki egy évet, mert tavaly államira nem vettek fel, és most meg ugyanúgy fizethetek majd csak elúszott 1 évem? a másik apró kérdés meg,hogy mégis honnan a francól kéne összeszedjen egy 19 éves félévente 2-300 000 Ft-ot???

jó, bocs az offért, a kérdésre válaszolva mindenképp csinálj emeltet, biztos, ami biztos és közeledj a föci felé is, mert sztem az a legkönnyebb tt-i tárgy, és akkor nagy bajod nem lehet. ja és menj hozzá egy gazdag arabhoz, aki majd fizeti a főiskolát,hogy ne verd adósrabszolgaságba magad 20 évesen..

2011. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
az oktatási törvényből még bármi lehet,és azthiszem hogy ezek külömböző években foknak kijönnk és nem egyszerre, de amúgy az előző kommenthez:a földrajz jelenleg nem számít természettudománynak a túl nagy gazdaságtani része miatt!!! de ezen sokan változtatni akarnak,így ameddig kijön a végleges oktatási törvény akár többször is változtathatnak rajta.
2011. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most az a helyzet, hogy 2012-től a tanulmányi pontoknál az 5. tárgynak természettudományos tárgynak kell lennie, tehát az már nem lesz szabadon választott. (Biológia, fizika, kémia, és FÖLDRAJZ is annak számít, + van egy ilyen tárgy, hogy "természettudomány".)

Viszont ez csak a felvételi rendszer változása, az érettségi rendszer egyelőre nem változik. Így kötelező természettudományos érettségiről még nincs szó, és nem is lehet tudni, majd ott mi fog természettudománynak számítani.

Emelt szint 2012-től pár helyre, 2013-tól még több helyre fog kelleni, de az orvosi kivételével max. 1 tárgyból.

A "mindenhova 2 emelt szint" csak egy ötlet volt, még erről sincs konkrét eredmény, így ezen is kár aggódni.

2011. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát én beültetném a drága politikuspapákat egy suliba.. szerintem felháborító hogy úgy döntenek 60 felett mások sorsáról,hogy el se tudják képzelni mit várnak el. annak idején harmad ennyi követelés nem volt.. most meg egy tantárgyra 60 tétel (turizmus-vendéglátás),meg már A-B tétel...


na mind1 nem háborgok.:)


a kérdésedre válaszolva: szerintem az elkövetkező években tuti lesz természettudományi kötelező emelt,ill. szerintem már a 2 nyelvérettségi is közeledik.. nálunk már minden kis 9.es emelt óraszámban tanul 2 nyelvet ha bevezetnek ilyet akkor ne legyen probléma :)


mikor érettségizel?


mert ha teszem azt jan. 1-én lép hatályba egy tt. tantárgy akkor nyilván az akkor végzősökre nem fog vonatkozni,sőt szerintem a 3.osokat sem kötelezhetik még rá. ez olyan mint a mostani önkéntesség. csak 2013 után érettségizettekre vonatkozik..:)

2011. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nyelvi előkészítős osztályba járok,és 10.-es vagyok ami azt jelenti hogy még van 3 évem.(a nyelvi év miatt)
2011. máj. 2. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!