Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szakra...

Turizmus-vendéglátás szakra jár itt valaki? Milyen tárgyak vannak, és meddig?

Figyelt kérdés
Például olvastam, hogy van matek. Az kemény? Meddig van? Hogy megy ez az egész? És érdemes megcsinálni?
2011. jan. 18. 15:00
 1/3 Tinker Bell ***** válasza:

Középiskolára vagy főiskolára vagy kíváncsi?


Én középiskolában jártam turizmus szakra és abból is érettségiztem. Szóval úgy kezdődött, hogy gasztronómia, viselkedéskultúra, gazdasági ismeretek, marketing, vendéglátás, szállodaismeret, ételkészítés, felszolgálás, cukrászismeret. Most hirtelen ennyi jut eszembe.


Főiskolára (szerencsére) nem vettek fel. De tartok tőle, hogy hasonló tantárgyak vannak ott is egy kis közgazdaságtannal és hasonlóakkal spékelve.

Nagy a ponthatár a fősulira. Szerintem akkor éri meg ezt tanulni, ha külföldön akarsz dolgozni. Itthon nemigen becsülik meg ezt a szakmát!

2011. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Másodéves vagyok. Sok a matek, mivel majd a végzettségben is bennelesz a közgazdász megnevezés.

Valószínűségszámítás, statisztika, makro- és mikroökonómia, hirtelen ezek ugranak be. Az, hogy nehéz, az mindenkinek más, nekem eddig nem volt gondom vele.

Vannak alapozó turisztikai tárgyak, és majd a szakirányhoz is tartozó tárgyak, továbbá ilyenek, hogy szociológia, jog, EU-s ismeretek.

Ha ebben az ágban tudod elképzelni magad a jövőben (turizmusban elhelyezkedni), akkor érdemes megpróbálnod, és ha gondolod, hogy bírod. Viszont tavaly ha jól tudom, ez a szak volt a legnépszerűbb, és a legtöbb iskolában magasak voltak a pontok.

Ha felmész a kiválasztott suli honlapjára, ott meg tudod nézni többnyire a tárgyakat.

A BGF-t és a Hellert dícsérik, szerintem ezeken nagyon jó az oktatás. (Én nem oda járok, de itt sem lehet panaszra okom.)


Más szak is érdekel ezen kívül?


21/N

2011. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Amúgy főiskolára gondoltam. Igazából a rendezvényszervezés érdekel, és így gondoltam ezt.

2011. jan. 18. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!