Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg így van? Vélemények?

Tényleg így van? Vélemények?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy a Corvinusra nehéz bekerülni, de könnyű bennmaradni. Szerintetek?
2011. jan. 17. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

ez így csak fél igazság...

1. nehéz bekerülni, mert az egyik legnevesebb/népszerűbb egyetem, szinte csak 420 fölött lehet bekerülni

2.RITKÁBB a kiesések száma, de nem azért mert relatíve könnyű bent maradni, hanem azért, mert ha a diákok 90% 440 vagy e fölötti ponthatárt ér el akkor valószínűsíthető hogy úgymond tudnak tanulni, nem véletlenül értek el annyi pontot.

Ezzel szemben pl a BGF-re könnyű bekerülni, mert több száz embert vesznek fel egy szakra, éppen ezért alacsonyak a ponthatárok, DE nagyon sokan ki is esnek, mivel nem biztos hogy azzal a kevés ponttal amit elértek meg is tudják állni a helyüket. Pl a gazdasági szakokra nem is kell feltétlenül 5-ös matek érettségi ahhoz hogy bekerülj, de éppen azért ki is fognak hullani. A BCE-n pedig azért elkél a matek középfok 90%+ még emelt valamilyen tárgyból

2011. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nos így már értem, köszönöm a választ
2011. jan. 17. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!