Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van egy OKJ-s szakmám,...

Ha már van egy OKJ-s szakmám, és szeretnék még egyet, azért fizetnem kell? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha már van egy OKJ-s szakmám , és levelezőn egy felsőfokú csecsemő-kisgyermeknevelő gondozó szakon szeretnék felvételt nyerni(levelezőn) akkor jelentkezhetek államilag támogatottra, vagy így automatikusan fizetnem kell mivel ez már a 2. OKJ lenne.
2011. jan. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

igen

fizetned kell érte

2011. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni érte ha egymásra épülnek a szakmák. Ha van egy középfokúd és most szeretnél egy felsőfokút is, akkor nem kell fizetned. Viszont ha van egy középfokú szakmád és még egy középfokú szakmát szeretnél letenni azért fizetned kell, hiszen nem egymásra épülnek a szakmám, hanem u.olyan középfokút végzel el ismét. Remélem érthető volt. Ha nem szólj és megpróbálom elmagyarázni értelmesebben.


Lényegében:


* középfokú után egy felsőfokút is akarsz, nem kell fizetni

* középfokú után még egy középfokút, akkor kell fizetni

* felsőfokú után még egy felsőfokút, kell fizetni

2011. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, értem..köszönöm a válaszod!
2011. jan. 16. 18:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ha emelt szintű végzettségem van, tehát nem középfokú és nem felsőfokú akkor kell fizetnem vagy nem?
2011. jan. 16. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen az-az emelt szintű végzettség? Mert én csak érettséginél tudom azt, hogy van emelt szintű. Szakmák esetén csak a középfokú és a felsőfokú végzettségekről tudok.
2011. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az 54-es számmal kezdődő OKJ-s szakmák számítanak emelt szintűnek.Vagy rosszúl tudom?
2011. jan. 16. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Felsőfokú vagy emelt szintű végzettségnek minősülnek a következő képesítő bizonyítványok:


* 8 jegyű, 54-es vagy 55-ös OKJ számmal kezdődő szakképesítések


Ez alapján úgy gondolom, hogy a felsőfokú és az emelt szintű egy és ugyanaz. :)


Ha nem így van javítson ki az aki jobban tudja! :)))

2011. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél:D:)
2011. jan. 16. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!