Mit tanuljak? Nem tudok választani :S

Figyelt kérdés

12.es vagyok, szociológiát jelölöm meg első 2 helyen : ELTE, PTK

De ha nem érem el a 410/400 pontot, akkor milyen egyéb lehetőségeim lennének?

Semmi b tervet nem tudok kiagyalni

néztem politologiát, szoc.pedet, pszihologiát...

de egyik sem volt igazán, vagyis a psziho igen, de arrol meg azt mondja mindenki, h 18 éves fejjel nem túl célszerű, inkább később...

Mit ajánlanátok egy 18 éves lánynak? Humán beállitottságu vagyok, matekbol erős 4 es, de nem nagyon szeretem.


2011. jan. 16. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vennének fel, akkor hagyj ki egy évet, menj külföldre nyelvet tanulni, tapasztalatot szerezni, vagy itthon iratkozz be egy nyelvtanfolyamra. Aztán megpróbálsz keresztfélévesre jelentkezni, ha van, vagy a következő évben. Addig lehet, hogy az elképzeléseid is változnak.

(Nem akarsz véletlenül tanár lenni?)

Egyébként szerintem a pszichológiához nyugodtan hozzáfoghatsz.

2011. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nyelvtanulással nem lenne több pontom, hisz 2 középfokú ECL nyelvvizsgám van ígyis, ugyhogy pontszámokon azzal nem tudnék javítani

Érettségitől tartok, mert kellene egy 90 és egy 95 % os, hogy duplázással meglegyen a 410...

2011. jan. 16. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:

akinek két nyelvvizsgája van az nem lehet buta gyerek csak nyugi meg lesz az általad célzott százalék csak hajrá hajrá!!!:)


És ha tényleg pszichológia érdekel akkor szerintem felesleges más szakokon gondolkodni hisz ez eltérő az általad felsoroltaktól!!

2011. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi szociológia :D nem tom hogy hogy olvashattam mást XD
2011. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:) hát köszi, remélem, hogy sikerül

duplázásra hajtok, magyar és német pontok duplázásával, csak izgulok, hogy nincs semmi B tervem

2011. jan. 18. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezen dilemmázok, csak más szakokkal, de én készítettem B tervet. Ennyi ponttal nem nehéz. Nézd meg a felvi.hu-n más egyetemek ponthatárait a szakokról amiket meg akarsz jelölni, mert a következő évi ponthatár is várhatóan a tavalyi ponthatár körül fog lenni. Én találtam 200-as ponthatárú szakot egy másik egyetemen, aminek az ELTE-n a ponthatára 400 volt tavaly. Szóval nagyon nagy különbségek is lehetnek. Remélem tudtam segíteni.
2011. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: viszont a munkahelyek megválogatják, ki melyik egyetemről érkezik, és pontosan azért, amit leírtál...
2011. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!