Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium szóbeli? (bővebb. lent)

Gimnázium szóbeli? (bővebb. lent)

Figyelt kérdés
Tudom, még nem aktuális, de érdekelne h ti hogyan készültetek, hogyan zajlott a szóbelitek. Minden érdekelne!
2011. jan. 14. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 2 éve szóbeliztem.

Nem készültem rá.

Adtak egy kartonlapot, elemeznem kellett a rajta lévő képeket (egészségügyi suli)

Főleg kaják voltak rajta :D

2011. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már kifele megyek a gimiből, 4 éve volt a szóbelim de azért elmondom:D humán tagozatra jelentkeztem, kellett írnom egy külön töri és magyar felvételit, a szóbeli abból állt, hogy rákérdeztek arra amit elrontottam. sztem minden suliban más a szóbeli, van ahol nincs is. nem kell tőle félni, ahogy a középsulitól se:) 18/L
2011. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én idén szóbeliztem, az elején beszélgettünk (szabadidős tevékenységeimről, hobbijaimról, családomról, és mivel látták az ellenőrzőmben, hogy jó nagyok németből, arról is). Ezek után adtak egy szöveget, amit fel kellett olvasni, és ezekről tettek fel kérdéseket.

De az iskola honlapon meg tudod nézni, hogy kell-e készülni matek/magyar feladatokra.

2011. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én tavalyelőtt felvételiztem, nem volt különösebben nehéz. Van ahol általános elbeszélgetés van, nálam úgy volt, hogy kérdeztek kb. 1 könnyű logikai feladatot, egyébként meg általánosságokat, hogy miket szoktam csinálni, stb.

Aztán sok helyen van matek, magyar szóbeli, általában kihúzod a feladatot, aztán leülsz és van időd kidolgozni, majd be kell mutatnod. Illetve nálam pl. 2 suliban is volt idegennyelv szintfelmérő, az csak szimpla beszélgetés, és nem számít bele az eredménybe (kivéve ha követelmény mondjuk a B1 szintű nyelvtudás).

Én előkészítőkre jártam, azonkívül ahol megadták a témákat, ott azokat átbeszéltük csoportosan a tanárral, de úgy ennyit készültem, és jól sikerült.

2011. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel
2011. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. jan. 15. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!