Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet végez egy...

Milyen egyetemet végez egy idegenvezető? Egy logisztikus?

Figyelt kérdés
tudom h ezek OKJs képzéssel is megoldhatók ,de ha én szeretnék egy diplomát is szerezni a biztonság és a valódi tudás kedvéért, akkor mi az ami ehhez jó alapot ad?
2011. jan. 12. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nyelvszakos végzettséggel csináltam rengeteg idegenvezetést, külföldön is. Mostanában inkább csak fordítok, de míg nincs családja az embernek, addig óriási élmény, én nagyon élveztem.
2011. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyelvszakos végzettsággel idegenvezetést??Ez engem érdekelne... Mert tudtommal csakis olyan személy idegenvezethet, aki rendelkezik idegenvezetői szakképesítéssel. Enélkül akkor sem idegenvezethet senki, ha épp nincs nála, mert csúnyán megbüntetik, ha esetleg ellenőrzik.

Szóval hivatalosan az idegenvezetőnek tudtommal kell az idegenvezető végzettség, azt meg nem egyetemen tanítják. Turizmust végzős végezheti el, ha nem tette le a szakot külön rá. Tudtommal ez még így van.

Idegenforgalmi szakos vagyok amúgy.

2011. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jav. Turizmust végzős SEM végezheti.. És a szóismétlésért is bocs, de sietek.
2011. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: nos, valóban nincs idegenvezetői képzettségem, de mikor én diplomáztam, még máshogy voltak a dolgok. Nem kértek tőlem soha papírt, az első interjúmon egy próbavezetést kellett tartanom, megfelelőnek találtak, maradhattam, majd az évek során már annyi rutint szereztem, hogy ezek voltak a referenciák, nem a végzettség.
2011. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy leírtad. Nekem egyik csoporttársam gyakorlaton mehetett volna idegenvezetni Ausztriába, ismerte is a helyet, mert fél évig ott tanult, behívták, de csak akkor kérdezték a papírokról, h meg van-e hozzá az idegenvezetői képesítése. Most már sajnos lehetetlen enélkül elindulni, kár.
2011. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!