Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser képzésről...

Műszaki menedzser képzésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Esetleg v.mi tapasztalat? tantárgyak? elhelyezkedés? SZTE?
2011. jan. 11. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
hambisütő és krumplipucoló képző...
2011. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első félév nem olyan vészes (főleg humán tárgyak vannak + közgáz + elég kemény matek), másodikban viszont bejön a fizika, kémia, anyagismeret stb. Szerintem ahhoz képest, hogy azt mondák, hogy büfészak, elég jók az elhelyezkedési lehetőségek vele. SZTE-ről nem tudok nyilatkozni, BME-s vagyok :)
2011. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó Szerencsét!


Miskolci Egyetemen tanuló műszaki menedzser vagyok, amit az első válaszoló írt, azzal nem igazán értek egyet, több okból is: manapság már mindent összevonnak. Sok munkahelyen, multicégnél rengeteg pénzt képesek fizetni egy olyan munkaerőnek, aki tisztában van az alapvető közgazdasági fogalmakkal illetve emellett egy tisztességes gépészeti rálátása van a dolgokra. Nagy hátránya a szaknak, hogy amíg nem szakosodsz, addig mindenből egy picit, így igazán nem mélyülsz el semmiben sem, viszont a követelmények nagyjából ugyanakkorák, mint akiknek több előadásuk, illetve több gyakorlatuk van az adott tárgyból. Vagy egyáltalán: van gyakorlatuk a tárgyból. Vagy elképzelhető az is, hogy ugyanazt a vizsgát írod meg, mint a többi, más szakos hallgató, csak nekik 4 kredit a tárgy, Neked meg 2.


A második, BME-s kolléga jókat írt, annyi a különbség, hogy nekünk kicsit másképp van felosztva a tananyag. Fizika az második illetve 3-ik félévben van, kémia első félévben, anyagtudomány első félév, matek első-második félév, valszám harmadik félév, mellette sok-sok gazdász tárgy és gépész tárgy. A követelmények általában mindig ugyanakkorák, mint a gazdászoknak, illetve a gépészeknek, ritka amikor alacsonyabb a ponthatár a zh-n, vizsgán.

Kivéve egy két speciális tárgyból, amit direkt nekünk vontak össze, ilyen a géptan-géprajz, így csak mi menedzserek tanuljuk. Meg azt hiszem a formatervezősök.


Emellett tanítanak nem kevés vezetési ismeretet is, megtanítják, hogy hogyan lehet egy vállalaton belül irányítani az embereket, tanulsz az emberekről, hogy milyen típusok vannak,s tb, stb. Tanulsz szervezési, irányítási ismereteket, amikor a gyártási folyamatban nem csinálsz semmit, nem veszel fel új embert, nem állítasz be a termelésbe új gépet, csak átszervezed, a termelékenység mégis lényegesen megnő, a költségek pedig csökkenek.


A szak jó, rengeteg elhelyezkedési lehetőség van, ha JÓ vagy. Sok helyen alkalmaznak inkább egy embert, aki több dologhoz ért, mint több embert, akik csak egy egy dologhoz értenek. Persze nem Neked kell könyvelni, kiválasztani az alapanyagot, megtervezni a gépet, odaállni az eszterga mellé, legyártanod, stb, stb. Azért alkalmaznak inkább egy műszaki menedzsert, mert van egy átfogó lépe a dolgokról, és van egy dolog, amihez nagyon ért, egyfajta híd leszel a többi ember között.

2011. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 13. 17:28
 5/5 anonim válasza:
Én is köszönöm! :) ez lett volna a kérdésem!
2011. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!