Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan osszam be egy 36-60...

Hogyan osszam be egy 36-60 oldalas szakdolgozat megírására az időt? Mennyi idő kell rá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem egyszerű szerintem. Hogy kapsz egy -tól -ig időpontot, és az elég is rá.


Ez jópár dologtól függ.

Ha nincs még anyag hozzá, elolvasott szakirodalom, tervek, hogy hogyan kezdesz hozzá, mit írsz bele, stb., akkor sokkal több idő kell.

Ha minden anyag megvan, és csak be kell gépelni, meg megszerkeszteni, az más.


Én kb. 1 hónap alatt írtam meg 52 oldalt úgy, hogy már megvolt az anyag, a kutatások eredményei, elolvastam a könyveket, amiket a témában találtam, és gyakorlatilag csak be kellett írni, megfogalmazni/átfogalmazni, jópár táblázatot és diagramot megszerkeszteni, képeket beletenni, és az egészet a követelményeknek megfelelően megszerkeszteni.


Tehát így volt kb. 1 hónap, de még így is sokszor fennvoltam éjszaka 2-3-ig.


Szóval ha "lazán" szeretnéd csinálni, és az anyagok már megvannak, csak begépelésre vár, akkor szerintem 2 hónapot szánj rá mindenképpen.

Ebbe bőven belefér, hogy kényelmesen beírod, nem kell éjjel fennmaradni, többször át tudod olvasni, nyugisan megszerkeszteni, stb.


Sok sikert!

2011. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 hónapba tellett úgy, hogy már megvoltak az anyagok hozzá. Az anyaggyűjtés alapból hosszadalmas folyamat, mert nem biztos, hogy minden anyag jó, lehet, hogy kevés információt tartalmaz egy egy anyag és újak után kell nézned, de közben más típusú anyagokra is rábukkanhatsz. Ha az anyaggyűjtés megvan, utána már könnyű szerintem, meg ha kb. összeállt a fejedben az egész. Igazából nekem 2-3 hónap volt, hogy csak terveztem (fejben), hogy mit is szeretnék és így már céltudatosan kerestem az anyagokat és mivel összeállt a fejemben, gyorsan megírtam :) Mások viszont szenvednek vele...mert a leadási határidő előtt 1 hónappal állnak neki mindennek, de szerintem így nem lehet, silány munka lesz belőle, meg látszik benne a kapkodás.... azért minimum 1-1,5 hónap, amíg csak kimondottan az írásával foglalkozol, annyi kell. De az sem mindegy, hogy alapképzésen tanulsz vagy mesteren, mert a mesteres szakdolgozat követelményeiben is más, mint az alap. Itt már mélyrehatóbb kutatómunka kell, ami értelemszerűen sokkal több időt vesz igénybe. Alapképzésnél elfogadják az elemző, feltáró jellegű szakdolgozatokat, ami igazából csak az irodalmak feldolgozásából áll anélkül, hogy valamilyen saját kutatást tennél bele, de azt is jóra kell megírni, szintetizálni kell, hogy jó osztályzatot kapj rá.
2014. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!