Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így megjelölnöm az...

Érdemes így megjelölnöm az orvosit?

Figyelt kérdés
12. osztályba járok és nagyon szeretnék orvos lenni. Járok fakultációra (biológia és kémia), ötös is vagyok mindkettőből. Ismételni még nem ismételtem, mert egyszerűen nem volt idő rá, de elég kemény suliba járok, szóval az előző három évet rendesen végigtanultam. Viszont néha rám jön az az érzés, hogy nem tudok semmit, nem jut majd semmi eszembe érettségin és nagyon bepánikolok. Erre hajlamos vagyok témazáró írás közben is. Nagyon izgulós típus vagyok, kapkodok és figyelmetlen tudok lenni. Tudom hogy ez mindenkivel megesik, de nálam tényleg csak az idegi állapoton múlik a jegy, nem máson. Lehet ezen valahogy javítani, vagy egyszerűen ilyen a természetem és ne is próbálkozzak orvosival? (hosszúra sikeredett, elnézést)
2011. jan. 8. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulj komolyan az érettségire, de NE FÉLJ tőle. Tényleg nem annyira nehéz, mint amennyire az ember hiszi. Persze ha jól akarod megcsinálni, akkor rendesen kell tanulni, de ami nem kell a felvételhez, azon tényleg kár parázni, azt nem fogja nézni a kutya se. Azt meg általánosságban elmondhatom, hogy bárhova is jár az ember egyetemre, egy idő után már a vizsgázáshoz megszerzi a rutint. Persze van, ahol többet kell tanulni, és van, ahol kevesebbet, de eleinte a vizsgapara sokszorozza meg a tanulásba fektetett energiát. Még ha baromi sokat is kell tanulni egy vizsgára, akkor is kevesebb erőfeszítést igényel egy rutinos vizsgázónak, mint annak, akinek élete első vizsgaidőszaka van éppen.
2011. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jelöld meg aztán majd lesz ami lesz! nem szabad feladni!
2011. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

persze, h jelöld meg!! sose szabad feladni az álmaidat!

amúgy meg a jegyeid is azt mutatják, h jól megy a biosz-kémia, szóval ne parázz! Ismételni meg bőven lesz időd, én írábeli után mind2 tantárgyat át tudtam ismételni a szóbelire, úgyhogy nyugi és sok sikert! A vizsgáktól való félelem idővel csökken, majd te is rutinosan tudod majd kezelni néhány vizsga után.

2011. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :) Csak attól félek, hogy az írásbelire nem maradt már elég időm, és az ugye pontok szempontjából fontosabb mint a szóbeli. Hiszen ha elszúrom a szóbelit és írok mondjuk egy négyes kémiát akkor azt már nem nagyon tudom úgy feljavítani szóbelivel, hogy fel is vegyenek. Most már haladok az ismétléssel is, de a figyelmetlenség még mindig ott van és sajnos nagyobb mértékben mint másoknál. A legnagyobb félelmem az, hogy a tudásom ötös és mégis az izgulásommal fogom elszúrni annyira, hogy ne sikerüljön... :-S
2011. jan. 28. 16:31
 5/5 A kérdező kommentje:
°elszúrom az írásbelit - ezt akartam írni, bocsi
2011. jan. 28. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!