Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Andragógia szakra aki jár,...

Andragógia szakra aki jár, leírná, pontosan mit/hogy tanul?

Figyelt kérdés

Elsősorban személyügyi szervező szak érdekelne, vagy művelődésszervező.

Mit tanítanak ezzel kapcsolatban fősulin?

És milyen gyakorlati órák társulnak ehhez?


Úgy értem, vannak-e "szereplési" órák?

Mert ha igen, az nem lenne nekem való, nem szeretek emberek elé kiállni.


Bocsánat, hogy furcsa dolgokat kérdezek, de nem vagyok ezekben jártas.


2011. jan. 8. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Miért andragógián egyáltalán tanítanak valamit? Az andragógus nálunk az egyetemen az alkoholista, és az agyatlan plázacica kifejezésekkel rokonértelmű. Az andragógia tényleg büfészak, velük egy koliban lakni maga a pokol, ráadásul ahhoz a feladatkörhöz, amit be kéne tölteniük egy szimpla érettségi is elég lenne.
2011. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tényleg?:O

Én ilyesmiről még nem is hallottam, hogy ennyire rossz.:S

Melyik egyetemre jársz?

2011. jan. 8. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Andragógia=Felnőttképzés


Igen, van személyügyi szervező és művelődésszervező szakiránya is, de ezeket inkább csak mellékesként érdemes elvégezni, amivel jól tudsz keresni és jó állást is találsz, az a felnőttképzési szervező. De ha a suliban lehetséges, akkor érdemes a feln.képz. és a műv. szervet is elvégezni. Így együtt nagyon jó. ;)


Amúgy csak azok szólják le az Andragógiát, akik nem is tudják igazán, hogy mi az. :) Ezt tapasztalatból mondom, higgy nekem. Nem érdemes arra a mende-mondákra adni, miszerint nem ér semmit!!! EZ NEM IGAZ!!


Rendkívül sok helyen lehet vele dolgozni, ahol érettségivel nem!!

Nekem van egy emelt szintű okj-m, és úgy gondoltam, hogy ez nem elég, ezért jöttem andragógiára. :)


Különböző vállalati dolgozók oktatásszervezésében, munkanélküliek továbbképzésében, fősuli/egyetemi munkatársként (nemcsak tanár, de az is).

Tréning szervezés, azok a képzések, amelyek azt célozzák, hogy a munkában lévők megtarthassák állásukat, fejlesszék őket, a munkanélkülieknek, hogy munkát találjanak.

Iskolai jellegű képzések.

Hátrányos helyzetű csoportok segítése! Börtönviseltek megfigyelése, oktatása, egyházi felnőttképzés, magánvállalkozások.

Bármilyen tanfolyam szervezése, ahol 18 éven felüliek vesznek részt, már felnőttképzésnek számítanak!!!

Oktatáskutatást is lehet végezni!!


Egy jó andragógus az élethosszig való tanulás híve, és kortól függetlenül segít mindenkinek legyen szó bármilyen tanulásról is. ;)

2011. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez így mind nagyon szép és jó, de ehhez mi a túrónak kell egyetemi képzés? Ugyanazt az anyagot egy egyéves OKJ-s tanfolyam keretében le lehetne nyomni. Most pedig mi van? Három éven át tanulják az andragógusok a semmit. Legalábbis a PTE-n ez a helyzet, habár lehet, hogy máshol színvonalasabb a képzés.

Én a pécsi Szántó koliban laktam, bő másfél hónapot. A koliban főleg FEEK-esek (andragógus és eegyéb büfészakok) laktak. Abban a koliban gyakorlatilag akkora esélyed volt tanuló embert találni, mint egy tűt meglelni abban a bizonyos szénakazalban, és ha mégis találtál az vagy műszakis volt vagy medikus vagy jogász. Minden éjjel buli hajnalig. Ha pedig szóba elegyedtél velük áradt belőlük a sötétség.

Szóval ezek után ne mondja nekem senki, hogy az andragógus az életfogytiglani tanulás híve. Nem! Az megy andragógusnak aki minimális energiabefektetéssel szeretne magának egy diplomát. Tisztelet a kb egy ezreléket kitevő kivételnek.

2011. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Értem, mit mondasz, nálunk is vannak ilyen emberek a szakon....sőt....

Viszont ez ugyanúgy más egyetemistára és fősulisra is igaz lehet!

Nálunk (ZSKF) azért kell tanulni. Sok az elméleti vizsga! Több mint az ELTE andragógia szakán! És a 4-5-öshöz kell tudni rendesen. :)

Mi amúgy 3-an lakunk együtt egy lakásban, és a heti (nálam inkább 2 heti) buli megvolt, de normális szórakozóhelyen, kulturáltan!

De tényleg el tudom képzelni, amiket mondasz, csak ne általánosíts!! Én ennyi erővel ismerek 4-5 olyan nemzetközi tanulmányokra járó pic..át, akikről szintén süt az értelem, és annyi eszük sincs, mint egy marék lepkének! De most ennek nincs köze, hogy ki milyen szakra jár...


Viszont a tantervünk elég összetett!! Rengeteg mindent tanulunk, ami hasznos és jóval túl mutat egy 1 éves OKJ szintjén.

2011. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Viszont az is tény, hogy egy jogi képzésen nyilván többet kell tanulni, mint itt, úgyhogy én el is akarok kezdeni még egy képzést - társadalmi tanulmányok, szociológia, informatikus könyvtáros - hogy még jártasabb legyek a szakmában.


Amúgy meg a kérdezőnek üzenem még, hogy előadni mindenhol kell!! A felsőoktatás már erről szól! Minél jobban tudj prezentálni, kommunikálni, kapcsolatot teremteni a hallgatósággal.

Ha nem szeretsz emberek elé állni, akkor menjél könyvelőnek.

2011. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!:))

Előadás alatt pontosan mit értesz?:)

Fel kell olvasni, amit Magadtól összeállítottál, vagy a többiek előtt kell úgymond felelni?

2011. jan. 10. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, adott téma, amiről beszélsz, közben kivetíted power point-ként, de az csak egy háttér információ, a lényeg, amit mondasz!

A tanár megad egy témát és ahhoz gyűjtesz anyagot, feldolgozod a saját stílusod szerint és azt kell bemutatni!

Mondom felsőoktatási intézményekben ez mindenhol van! Már csak azért is, gondolj bele, mert a munkahelyek is megkövetelik az ilyet!

2011. jan. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú, ezt nem is tudtam.

Azért csak meg lehet csinálni. xD

Nem rossz annyi ember elé kiállni?

Vagy ez nem olyan nagy előadó termekben zajlik, hanem sima termekben?

2011. jan. 11. 18:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagy előadóban is és kisteremben is!
2011. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!