Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orosz szakra felvesznek majd,...

Orosz szakra felvesznek majd, ha az angol érettségim 2-es lesz?

Figyelt kérdés
mert az egyik érettségi tárgy angol oda!
2011. jan. 7. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
háát...ha összegyűlik a pontod, de így nem hiszem
2011. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
orosz szakra magyar v töri ÉS ez mellett egy idegennyelvi érettségi ha angolt tanulsz akkor az, ha oroszt akkor az, de kettes érettségivel felejtős, mert magas szokott lenni a ponthatár
2011. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
ha 2-re számítasz angolból, akkor inkább valami mást kéne felvenned érettségi tárgyból. Ha nincs más lehetőség, akkor viszont bele kéne húzni. Én is szlavisztikára akarok menni, igaz csak 2012-ben, de már én is spekulálok, hogy mit és hogyan kéne csinálni.
2011. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nem,ha tudsz számolni magad is rájössz,hogy kevés lesz a pont

vagy a matek se megy?


mellesleg nem csak angol az egyik tárgy,bármilyen élő vagy holt nyelv,amiből lehet érettségizni,érettségizz a második nyelvedből,én is így kerültem be

üdv egy orosz szakos:P

2011. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mesélnél az orosz szakról?
2011. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
nem értem mi köze az angolnak az oroszhoz d 2essel nem hiszem
2011. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha felvételi tárgy, akkor nem vesznek fel

persze nem mindegy, h melyik iskolában gondolkodsz

ELTE-re pl. nem hinném, mivel oda tavaly 439 volt a határ


am. meg orosz érettségi nélkül is be lehet jutni, mivel az is jelentkezhet, akinek semmilyen orosztudása nincs (ezt az egyik válaszolónak írom :))

pl. én magyar-francia érettségikkel kerültem be

2011. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mit szeretnétek konkrétan tudni?

Nagyon sok mindenről tudnék írni meg már írtam is,van valami,ami bővebben érdekel?

Ha feltennél egy-két kérdést,könnyebb lenne válaszolni.

2011. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hol tanulsz?

Mennyit kell naponta tanulni? (jó, főleg vizsgák előtt.. sokat??)

Milyen tárgyaid vannak?

Milyen szinten beszélsz oroszul?

2011. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegeden.

Nekem heti négy szemináriumom van.Ezekre minden nap kell készülni.Nem ritka a hat oldalas házi,esetleg fogalmazás erről arról.Heti négyből legalább kétszer dolgozat van.Írásban,szóban is szeretnek szívatni.Hogy milyen szinten tanulsz meg,nagyban függ attól is,hogy kinél veszed fel az órát:)

Ezekből nincs vizsga,a kisdogáid alapján kapsz félévi jegyet.

Vannak különböző irodalmak,keleti,nyugati,déli szlávok irodalmai,klasszikus és modern irodalmak.

Nyelvészeti tárgyak és történelmek.Ezeken kívül kötelező egy féléven át,heti három szeminárium keretében teljesíteni egy második szláv nyelvet is.Legjobb tudomásom szerint ez lehet cseh,szlovák,bolgár,lengyel,ukrán,szerb.

Hogy mennyit kell vizsgaidőszakban tanulni az attól függ,mivel töltötted a félévet.Ha bulizással,akkor rengeteget,főleg töriből és irodalomból.Ha folyamatosan készülsz előadásról előadásra,akkor nem annyira dúrca:)

Tanárok zabálnivalóak(nem igaz,de mi mást írhatnék:)

A többség segítőkész,közvetlen,elég jó a hangulat az órákon.Van egy-két f@szfej,de tényleg csak egy-kettő.

Érdemes már jó előre érdeklődni felsősöktől,hogy kinél kell felvenni a tárgyat,ha jól akarsz járni.

Nem tudom,érdekelne esetleg még valami?

2011. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!