Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam, a...

Melyik szakot válasszam, a csecsemő- és gyermeknevelőt (alap, ELTE), gyógypedagógiát (alap, ELTE) vagy a műszaki menedzsert (alap, Óbudai Egyetem)?

Figyelt kérdés

Melyiknek venném szerintetetek nagyobb hasznát?

Az elsőket azért szeretném,mert szívesen foglalkoznék gyerekekkel,biztos vagyok benne,hogy igazán elhivatott lenék a szakmámban.Másrészről viszont,mindenki azt hajtogatja,hogy a humán szakokkal ki lehet törölni.Sok állásajánlatnál olvastam,hogy villamos,és egyéb mérnöki diploma mellett elfogadják a műszaki menedzsert is.Ezért jónak találom.És amúgy nagy vágyam az is,hogy külföldön dolgozzak,és sok pénzt(legalábbis többet,mint lehet)szeretnék keresni.Jó nem akarok milliomos lenni,de szerintem mindenki szeretne jól élni.:)Ha ezt is számításba vesszük,akkor szerintetek melyik diplomára hajtsak rá?

Még arra is gondoltam,hogy párhuzamos képzésben megcsinálok kettőt,az egyiket nappalin,a másikat levelezőn.Vélemények?


2011. jan. 6. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha pénzt akarsz keresni a pedagógiát nem ajánlom. Ahogy a hozzáállásod elnézem a gyógypedagógiát felejtsd el a saját érdekedben, mert ha nem az a tipikus célod hülyét kapsz majd már az egyetemi gyakorlatokon.
2011. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából magas a tűrőképességem,és elég erős idegzetű vagyok.Keresztanyám mozgássérült,egyik unakatesóm pedig Dawn-kóros,szóval szerintem,még ha elsőre kicsit sokkolna is,de biztos megtudnám szokni a sérült gyerekek látványát.

Nehogy azt higyje bárki amúgy,hogy pénzéhes vagy,nem erről van szó.Csak én szegény családból származom,és a keresetem nem elsősorban magamra,hanem a családomra költeném.Ez motivál abban,hogy szeretnék jól fizető állást,amiből haza is jutna.

2011. jan. 7. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kezdő gyógypedagógus 92-94 ezer forintot visz haza havonta és ez nem sokban változik később sem. Egyébként hidd el,hogy nem a látvány a legkiborítóbb, majd keresztül mész rajta. Ha mégis ezt a pályát választod akkor hajrá,mert hiányszakma, főleg a logopédia. Ja és Down-szindróma.
2011. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mi a vélemény a másik két szakról?
2011. jan. 7. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
in mennék gyógypedagógusnak
2011. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én érettségi után csecsemősnek mentem csak utána jelentkeztem egyetemre. Az felsőfokú szakképesítés volt, nem tudom,hogy most hogy van, de nulla tanulással el lehetett végezni és nem pontosan annyit is ért. Minimálbéres munka ami telített. Napi 8-9 órában ugrálsz,takarítasz, öltöztetsz, pakolsz, gyakorlatilag te csinálsz minden kétkezi munkát. A másik kettőt nem ismerem. De dolgozik gyógypedagógus az óvodában és látom,hogy vastag idegek és elszántság kell. Amikor egy gyerek 3 hónap munka után is karon harap mikor elviszed akkor már nem csak szimpla türelem kell, pláne hogy még ekkor is nyugodtan mosolyogva tud hozzá beszélni. Ránéz a gyerekre és kb tudja mi baja, szerintem az lenne a pedagógiai meg a gyermekekkel való foglalkozás csúcsa. Ja és nem azért harapta meg mert rosszul végzi a munkáját,hanem mert a kislány súlyos autista.
2011. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!