Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol jó a programtervező...

Hol jó a programtervező informatikus kar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ilyen karra szeretnék menni, bár még van egy évem az érettségiig...


Nézegettem az egyetemeket, meg az idei ponthatáraikat illetve kiszámoltam kb hány pontom lesz jövőre.


Elsősorban az ELTE-IK-t szeretném megjelőlni ahova idén 329 pont kell a bejutáshoz, viszont más egyetemeken (Pl.: Pannónia, Debreceni stb [természetesen ugyan ez a kar]) jóval kevesebbet kérnek (289-301 stb).

Ez azt jelenti, hogy annyival rosszabb az egyetem?


Tegyük fel hogy ha nekem pont 330 pontom van, akkor 329 határon túlesve fel is vettek az ELTÉ-re?


Köszi


2011. jan. 5. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:

egyébként meg úgy számolta, hogy idén és jövőre is az 5 fő tantárgyból + választott csak 2-2 ötös (többi 4-es)


és mindegyik középszintű érettségim 70%-os, kiv emelt matek és infó ami 50-50%-osak.


Nincs semmi több, és ez pont 330 pont:


Én bízom benne, hogy ennél azért többre vagyok, jóval képes, de sajnos érhet meglepetés is -.-

2011. jan. 5. 16:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, én óvva intenélek a proginfótól. Gondolom majd lesznek, akik a pozitív tapasztalataikat írják le, mindezek ellenére én az ellentábort gyarapítom :) Az ELTE-IK nagyon nehéz, a debreceni könnyebb. A Pannon egyetem az a volt VEIN gondolom én, ott régen nem volt proginfó csak mérnök infó, de az is elég komoly volt. Ha léteznek még sima infó szakok, én inkább azt javasolnám.
2011. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
nem léteznek, ELTE IK, az a menő
2011. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
39%

Annyi (szinte) biztos, hogy ha az ELTE-n sikerül akár csak egy 2-essel is végezned, már nyert ügyed van karrierépítés szempontjából! Ugyan is a legtöbb munkáltató inkább vesz fel egy 2-esre végzett ELTE-s, mint egy 5-ösre diplomázott debrecenist, ez tény, még, ha nem is feltétlenül korrekt.

Ha pedig a képzés színvonalánál tartunk, ott is az ELTE viszi el a pálmát! :)

2011. jan. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Folyt. köv.. :)

Azt nem tudhatod előre, hogy az idén is 329 lesz a ponthatár, az max. a tavalyi lehet, ami várhatóan idén ismét emelkedni fog valamennyivel. (Megjegyzés: a 329 pont igen vonzó, már-már alacsony, ha az ELTE-ről beszélünk, szerintem érdemes megpróbálnod, ha kb. úgy alakulnak a pontjaid!) Sok sikert!

2011. jan. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE szar (ott végeztem). Ha programozó akarsz lenni, jobban jársz a BME mérnök-infóval.
2011. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
asdf
2011. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Eltések, ti milyen szakirányon vagytok, voltatok?
2011. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!