Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A költségtérítéses szakon is...

A költségtérítéses szakon is el kell érni a minimum 200pontot felvételin? Tehát a minimum ugyanott is 200pont?

Figyelt kérdés
A másik: ha felvettek költségtérítésesre, hogy juthatok át államira? Tehát mit kell teljesítenem? Azt tudom, hogy tanulmány átlag alapján. De milyen jól kell ahhoz tanulni?
2011. jan. 5. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, kell a min 200 pont. általában úgy kerülhetsz át támogatottra, hogy akik államin tanultak, de kirúgták őket, mert nem szerezték meg a minimális évi 30 kreditet azoknak a helyét töltik fel az addig fizetősön tanuló legjobbakkal. szóval nem úgy működik, hogy előre megmondják, hogy ha te hozol 4es átlagot, akkor mindenképp átkerülsz, mert fixen meghatározott keretszám van a támogatásoknál. őszintén szólva én nem ismerek olyan embert aki fizetősről került volna át támogatottra. fordítva bezzeg elég sokat. :-D
2011. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, köszi, értem..
2011. jan. 5. 10:04
 3/8 Bretso ***** válasza:
64%
Ha 200 pontot nem érsz el semmi keresnivalód a felsőoktatásban. 200 pont az nevetségesen kevés, ha azért küzdesz, akkor nem fognak átvenni államira. Felsőoktatásban nem kevéssel kell többet tanulni, mint gimiben és társaiban.
2011. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sztem azt nem te fogod megmondani, h kinek van keresnivalója a felsőoktatásban.

Amíg semmit sem tudsz a háttér infókról, addig nem értem hogy mersz ilyen kijelentéseket tenni, de mindegy...

De hiszek neked te biztos több diplomás phd-s tanult ember vagy, aki megmondja a frankót...hehe..

2011. jan. 5. 10:33
 5/8 Bretso ***** válasza:
73%
Nem, nem vagyok. Nem is kell annak lennem, ahhoz, hogy megmondjam. 200 ponthoz mi kell? Pontduplázással kell hozzá kemény 2 darab 50%-os érettségi. Ha ennyit nem ér el valaki, arra nincsen magyarázat.
2011. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van, ahogy írod.

Kell hozzá 2 50%-os eredmény.

A többi no comment.

2011. jan. 5. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Én átkerültem költségtérítésesről államira, de meg is dolgoztam érte!!
2011. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És hogy dolgoztál meg érte? A tanulmányi eredményed által kerültél át?
2011. jan. 7. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!