Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell még ahhoz hogy rendsze...

Mi kell még ahhoz hogy rendszergazda lehessek? Merre mennyek tovább?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés van fenn, de lécci agyatok valami konkrét tanácsot!

Jelen pillanatban Műszaki Informatikai Mérnökasszisztensnek tanulok, de CCNA-t is tanulok, és terveim között van hogy lerakom a vizsgát ebből is.

Namármost nekem az a problémám hogy az olvasottak alapján eléggé elrettentem a főiskolai/egyetemi mérnök informatikus és társai szakoktól. A legtöbben elég húzósnak tartják. Azt tudom hogy kellene egy diploma, de az egyetemmel/főiskolával járó költségek nem épp az én pénztárcámnak valók. És a végén még az se biztos hogy eltudok helyezkedni.

Gondoltam arra hogy megpróbálok valahol elhelyezkedni ezekkel az iskolákkal és munka mellett megpróbálom magam képezni mindenféle tanfolyamokon, de nem tudom mennyi esélyem lenne. Az angol jól megy nemsokára tervezem a közép nyelvvizsgát lerakni.

Ez a ciscos dolog pedig bejön, gondoltam a CCNP-re de itt is a pénzel van a gond.

Tudtok valamit mondani. Van esélyem elhelyezkedni valahol? Vagy próbáljak inkább mást?

Segítsetek lécci mer mingyárt itt a felvételik leadásának az idelye és még jóvolna most dönteni róla!

Köszi előre is mindent!


2011. jan. 4. 19:56
 1/7 A kérdező kommentje:
UI.: Olvashattam és mindenki aszt írja hogy gyakorlatnak kell soknak lennie. Ezt mind meg is értem, tudom hogy gyakorlat nélkül nem ér az egész semmit, de felmerült bennem a kérdés hogy hol, hogy tudok szerezni gyakorlatot, ha mindenütt gyakorlattal rendelkező embert keresnek? Erre válaszoljatok nekem!
2011. jan. 4. 20:17
 2/7 anonim ***** válasza:
A certificate-ek nagyon jól jöhetnek. Emellé legalább kéne egy OKJ, ha rendszergazdaként szeretnél dolgozni, de az egyetem nem megengedhető számodra. Ja és persze megfelelő angol tudás...
2011. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ELTE-nek van rendszergazda középfokú képzése. Ha már hallgató vagy, és tudsz szkripteket írni, akkor lehetsz rendszergazda az egyetem cs laborjában; ez kiváló referencia lenne.
2011. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A felettem szóló ötlete jó, bevallom nem is tudtam, hogy ilyen van az ELTÉ-n. Bár túl sok infó nincs róla, és ami fent van tanrend az oldalukon az inkább elijeszt, mint meggyőz (kb annyira rendszergazdai, mint amennyire a proginfó programozói :)), azért még érdemes utánajárni :)
2011. jan. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez az ELTE dolog felkeltette az érdeklődésemet. Utánanéztem és ha az Általános rendszergazdára gondoltál az sajnos csak Költségtérítésesen van az ELTE-n. Viszont Szegeden is van ugyan ez (igaz az SZTE nem az ELTE) de itt támogatott is van, illetve ez azért közelebb is van hozzám (Kiskunhalasi vagyok). Viszont az érdekes hogy nem a TTIK-n van hanem a JGYPK-n. Mit gondoltok, megérné ide jelentkezni? Elvégre ez is legalább főiskola, talán innen is van esélyem elhelyezkedni. Vagy tévedek?

2011. jan. 5. 14:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem főiskola, ha jól látom, hanem 2 éves felsőfokú képzés (gondolom OKJ).
2011. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy OKJ-s képzés, de főiskolán oktatják, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Karon vagy Juhász Gyula Pedagógus Képző Karon. Ahogy olvastam a 2 ugyan az, És az egyetemhez tartozik, vagyis OKJ-s képzés az egyetem egyik karán.

Na de még mindig nem tudom, érdemes oda menni?

2011. jan. 5. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!