BME PTE vagy DE menyjek építőmérnökire? Pécsen lakok de azt mondják itt nem jó a képzés, bővebben lent!

Figyelt kérdés
Családom nem tud támogatni és ha pestre vagy debrecenbe nem vennének fel államira akkor nem tudnék menni de úgy tanulok h államilag támagatott legyek.Érdemes lenne máshol tanulnom mint pécs?
2011. jan. 4. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű BME. A DE műszaki kara úgy sz@r ahogy van, eszedbe ne jusson. A PTE-t nem ismerem, de műszaki téren csak a BME az etalon.


Egy BME építős :)

2011. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha az érdekel hogy melyik egyetemen jobb az oktatás illetve a maga a szak javaslom böngészni a hvg évente megjelenő mennyit ér a diploma kiadványát. Nagyon érdekes és hasznos véleményem szerint. Én is az alapján választottam. Az ÁF és KT hallgatók arányát is mutatja, a ponthatárok mellett. Illetve hasznos lehet még nézelődni a karok honlapján is. Én Debrecenbe mennék :D
2011. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előzővel szembe kell menjek. Én debreceni vagyok, sok esetben nagyon jó a DE (pl. orvosi), de a műszaki kar... hagyjuk. Idén azt hiszem villamosmérnökire a minimum 200 pont volt a határ, azért ez elég sokatmondó. Az elismertsége a BME-hez képest meg...


Ha bármi kérdésed van a BME-s építőről kérdezz nyugodtan.

2011. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem az akarattal van probléma hanem a pénzzel,van 3 tesóm 4 éve építettünk új házat 156 volt akkor a frank most meg 220 felett van... sok lett a törlesztő részlet.Ha fel is vesznek

akkor is ott van a kolesz díja meg még kitudja mit kell még fizetni.Mondjuk anyuméknak általános sulijuk van apum a cukrászt kitanulta és van 3 tesó ezért jár vmi??? :D

2011. jan. 4. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Első félévben szociális ösztöndíjat kapsz majd vélhetőleg, a 4 gyerek illetve a szüleid képzettsége miatt. A legfőbb szempont viszont az egy főre jutó jövedelem. Illetve ez alapján megy koliba jutás is. Majd venned kell rajzlapokat (sokat) vagy 3-féle ceruzát, körző vonalzó ilyenek. Ezek szerintem most is megvannak egy diáknál. Rajzmappára is szükséged lesz (A3-as elég), illetve rajztáblára. Ez lesz egy nagyobb beruházás tulajdonképpen a párhuzamvonalzóval (7-8 ezer). Jó ha van számítógéped amit felviszel, amin tudsz dolgozni, mert sok beadandó házid lesz. Bár, hogy a koliban van-e közös gép, azt nem tudom.

Úgy hirtelen ennyi.

2011. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én pte-s építős vagyok, ha meg akarod tanulni hidd el itt is meg tudod tanulni és nem kell egy csomót utaznod. ha jól tanulsz kapsz ösztöndíjat, vagy mész szakkoliba. tény, hogy a bme-s diploma elismertebb. kérdezgess konkrét embereket, menj el nyílt napra (nem tudom volt-e már) és kérdezzkérdezz kérdezz :) és ha úgy döntessz üdv a pte-n (gólyatábort ki ne hagyd!)
2011. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Az is a BME mellett szól, hogy itt a katasztrófavédelmi szakirányt leszámítva minden szakirány indul, míg amennyire én tudom a PTE-n csak 2 szerkezetes szakirány van. Ha nem a BME-re jár valaki megfosztja magát attól a lehetőségtől, hogy szabadon megválassza, hogy a szakma melyik részével szeretne a legtöbbet foglalkozni.

Például esetemben egyértelmű volt a BME, mert csak itt van hidász képzés.

2011. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
23:42-es vagyok. sajnos igaza van az előttem szólónak, tényleg csak két szakirány közül választhatsz...és ezek a magas és a menedzsment...konkrétan egyik sem tetszik :D dehát a jó öreg pte..csak megleszek valahogy...
2011. jan. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egy relatíve baromira kicsi főiskolára járok (EJF), itt csak vizes szakirányon lehet építőmérnöknek tanulni, viszont ezt csak itt és BME-n lehet, és ez előny, míg mondjuk szerkezetépítő szakirány szinte mindenhol van, ahol építőmérnöki képzés folyik (tudtommal, bár csak felszínesen néztem utána, így bocsi ha téves az infó). Azt pedig cáfolnám, hogy megfosztottam magam bármitől is amiért idejöttem. Nekem tetszik ez a szakirány is, viszont nem ez az életcélom. Saját hülyeségem miatt kerültem ide és nem BME-re, így nem vagyok elfogult (azt hiszem). Nem tartom rossznak az itteni képzést, viszont az évfolyamom agyi színvonala miatt (már bocsánat) nagyon könnyű kitörni, amiért persze meg kell dolgozni, de nekem azért ez is kecsegtető. Mesterképzés BME, és addigra kitalálom melyik az az építős szak amibe igazán bele tudnék szerelmesedni! :)

Neked csak annyit tudnék tanácsolni, amilyen elhatározásra én is jutottam nem régiben! Nekem a hülyeségem miatt kellett idáig jutnom, neked pedig az anyagiak miatt javaslom! Ha nem tudnád miből finanszírozni, én nem mennék messzire! Inkább végezz el egy közelebbi iskolát, ahol kapsz állami támogatást, majd miután lediplomáztál még mindig szakosodhatsz más irányba mesterképzésen. Lehet hogy plusz 2 év, de pl nem kell felvenned diákhitelt, nem kezded minuszban az életedet! Aztán kitudja mit hoz addig még a sors, lehet nem is fog tetszeni a szak és első körben ott hagyod! :) Sok sikert, és üdv az építőmérnök jelöltek körében! :)

2011. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!