Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Tanítóképzőjére nehéz...

ELTE Tanítóképzőjére nehéz ekerülni? És milyen ott a kézés?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanár lenni, de nem tudom, hogy hogy is megy ez? Avval lehetnek gondjaim, hogy szakközépbe járok? Az osztájzataim 4-5 között van.

16/L


2011. jan. 2. 09:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Bekerülni* képés*
2011. jan. 2. 09:52
 2/5 A kérdező kommentje:

Képzés:D

3-szor csak sikerül

2011. jan. 2. 09:53
 3/5 anonim válasza:
Első lépésként mondjuk...... tanulj meg helyesen írni.
2011. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ilyen helyesírással remélem nem kerülsz be. Én legalábbis nem szeretném, ha a gyerekemet tanítanád. Amúgy tanítóképzőbe nem nehéz bekerülni. Persze ez emberfüggő... De nekem valahogy úgy rémlik, hogy van ott ilyen alkalmassági vizsga vagy mi, mikor elbeszélgetnek az emberrel. Bár abban nem vagyok biztos, hogy felvételikor van e, vagy egyáltalán van e még, de tuti, hogy ott fennakadsz a szűrőn az ilyen "avval" kifejezések miatt...
2011. jan. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az evvel, avval teljesen helyes nyelvtanilag, és lehet is használni. Az egy másik dolog, hogy nem hangzik annyira irodalmian. Én sokkal jobban aggódnék az OSZTÁJZAT miatt...

Egyébként van alkalmassági vizsga (ének, beszéd, tesi). Ez viszonylag könnyű, de fizikai feltételei vannak. A felvi.hu-n megnézheted. A tanító csak alsóban tanít, ha idősebbeket szeretnél tanítani, akkor kiválasztod a hozzád közelálló szakot (pl.: angol, matek, kémia..), és azt tanulod az egyetemen/fősulin, plusz veszel fel hozzá tanári szakot, így lehet bármilyen tanár.

Remélem segítettem. A helyesírásodon pedig lehet javítani, ha igazán akarod, vannak helyesírást fejlesztő feladatok, könyvek. Anélkül viszont tényleg nem lehetsz tanár.

2011. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!